Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Manželé Žvachtovi oslavili v Kladně diamantovou svatbu

Sobota, 15. srpna 2020 09:30

V romantických představách mnohých dívek se objevuje princ na bílém koni, který si svou vyvolenou odveze k oltáři, a společně prožijí šťastný život. Manželům Žvachtovým se pohádka proměnila v realitu. V polovině července ve švermovské obřadní síni oslavili úctyhodných 60 let, co stojí společně bok po boku.

Manželé Žvachtovi oslavili v Kladně diamantovou svatbu (Foto: MMK)

Diamantovou svatbu slaví páry, které spolu prožily více jak polovinu století, tedy 60 let. U této příležitosti se manželé Žvachtovi postavili znovu před oltář a připomněli si složení manželského slibu. Novodobým oddávajícím se stal radní Petr Soudek. Na závěr přišlo manželské políbení a přání od příbuzných.

Paní Anna pracovala jako hlavní sestra v Ounzu a pan Ladislav je bývalým švermovským starostou a tajemníkem. Společně mají dvě dcery, čtyři vnoučata a tři pravnoučata. Oba si rádi čtou a zahradničí. Paní Anna se stále drží v kondici pravidelným cvičením a pan Ladislav si rád zlepšuje své dovednosti ve světě informačních technologií.

„Bylo mi ctí a potěšením být přítomen oslavě jejich šedesátiletého společného soužití. V průběhu času si jistě darovali mnoho lásky, ale bylo jistě třeba také spousta trpělivosti a respektu vůči tomu druhému. V dnešní době krátkodobých vztahů a vysoké rozvodovosti se od nich máme všichni co učit. Chtěl bych jim popřát mnoho dalších let společného života a mnoho zdraví,“ uvedl pro Kladenské listy kladenský radní Petr Soudek.

Autor: (mv)