Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně zadrželi celostátně hledaného muže, řídil bez papírů a pod drogami

Úterý, 11. srpna 2020 08:15

Kladenští policisté prováděli v Pražské ulici běžnou silniční kontrolu. Když zastavili Ford Fokus a u jeho řidiče provedli lustraci, zjistili, že se jim pod ruku dostal pěkný ptáček. Kladeňák byl totiž celostátně hledaný a měl vyslovený platný zákaz řízení. Navíc šoféroval pod vlivem drog.  

V Kladně zadrželi celostátně hledaného muže, řídil bez papírů a pod drogami (Ilustrační foto: KL)

Další pomyslný záslužný „zářez“ na pažbu své zbraně si mohou udělat kladenští policisté. Díky důkladné práci zadrželi třiačtyřicetiletého muže z Kladna. Ten brouzdal ve svém autě ulicemi, aniž by si dělal vrásky z toho, že po něm touží Okresní soud v Benešově.

„Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů pro řízení motorových vozidel.  Policejním šetřením bylo zjištěno, že je muž v celostátním pátrání a na jeho osobu byl vydán příkaz k zatčení Okresním soudem Benešov. Dále bylo zjištěno, že řidič usedl za volant, ačkoliv mu byl Magistrátem města Kladna vysloven na dobu šesti měsíců zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do prosince 2020,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Aby toho nebylo málo, muži zákona zároveň zjistili, že automobil nemá platnou technickou prohlídku a není u něj zaplaceno povinné ručení. Policisté dále podezřelého muže vyzvali k testu na drogy, ten byl s pozitivním výsledkem. Zadrženého poté převezli do kladenské nemocnice k odběru krve.

„Policisté oddělení hlídkové služby podezřelého řidiče zadrželi a převezli na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy k provedení prvotních úkonů. Poté byl umístěn do policejní cely. Případ je nyní prošetřován jako protiprávní jednání a muž je podezřelý z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tyto skutky mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až dvou let,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Autor: (mv)