Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Chátrající elektrárna v Libušíně byla zpřístupněna k návštěvě, jeden muž se tam vážně zranil

Středa, 5. srpna 2020 07:45

Bývalá elektrárna v Libušíně, která již roky chátrá, se o víkendu otevřela všem zájemcům o prohlídku. Ti se tak mohli podívat do obrovské haly či staré technické místnosti nebo dokonce i na střechu. Prohlídka byla všem umožněna až po podepsání dokumentu, že vše podstupují na vlastní nebezpečí. Jeden z návštěvníků však pravděpodobně nerespektoval bezpečnostní upozornění a na nezpřístupněném místě se pod ním propadla podlaha. Kvůli vážným zraněním byl vrtulníkem transportován do pražské nemocnice.

Chátrající elektrárna v Libušíně byla zpřístupněna k návštěvě, jeden muž se tam vážně zranil (Foto: KL)

Elektrárna v Libušíně byla postavena začátkem třicátých let minulého století a svému původnímu účelu sloužila třicet let. Elektřinou zásobovala polovinu Kladna a také okolní doly a podniky. Od konce šedesátých let se z ní staly dílny a sklady. V posledních letech už však pouze chátrá a občas se stane útočištěm squatterů.

Tyto prostory si zájemci mohli o víkendu osobně prohlédnout. Poté, co podepsali prohlášení, že do objektu vstupují na vlastní nebezpečí, se mohli volně pohybovat po celém areálu. Zájemci se tak mohli třeba i na střechu. Nebezpečná a nepřístupná místa byla zřetelně vyznačena páskou.

Toto značení však nejspíš nerespektoval jeden z návštěvníků a pohyboval se v místech, kde být neměl. Poté, co se pod ním propadla podlaha, spadl z pětimetrové výšky a vážně se zranil. Letecky byl transportován do jedné z pražských nemocnic. Co se ve skutečnosti stalo, nyní vyšetřuje policie. „Policisté služby kriminální policie a vyšetřování nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ potvrdila mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Akci pro návštěvníky spolupořádal částečný majitel elektrárny. Ten postupně odkupuje budovy v areálu s tím, že by do budoucna mohly být využívány k jinému účelu. Jednou z možností je vybudování stacionáře pro hendikepované děti. Jedná se však o náročnou investici. Proto chce současný majitel objektu prostory využít pro různé akce, které by vznik stacionáře mohly dofinancovat. Elektrárna by tak mohla najít využití například jako airsoftové hřiště, mohly by se tam pořádat únikové hry a jedním z nápadů je taky pořádání adrenalinových výlezů na komín.

Autor: (kh)