Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Od srpna se na Kladensku svezete historickými autobusy

Úterý, 4. srpna 2020 08:00

Nostalgické jízdy retro autobusy nabízí od srpna Muzeum historické dopravní techniky ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje. Na zvolené trase si nejen zavzpomínáte, jak to bylo v dobách dávno minulých, ale zároveň můžete navštívit spoustu zajímavých turistických míst, a to nejen na Kladensku.

Od srpna se na Kladensku svezete historickými autobusy (Foto: Muzeum historické dopravní techniky)

Od 1. srpna jezdí v pravidelných časech na trase Praha-západ – Kladno speciální linky historických autobusů. Projekt zaštiťuje Integrovaná doprava Středočeského kraje společně s Muzeem historické dopravní techniky. „Myšlenka na vznik tohoto projektu vznikla proto, že jsme chtěli propojit oblíbené jízdy historickými autobusy a velké množství turistických míst na vytipované trase,“ sdělili Kladenským listům organizátoři z muzea. Jejich autobusy obvykle dopravují zájemce například na různé poutě.

Autobusy jsou v provozu od 1. srpna do 4. října. Svézt se v nich můžete vždy v sobotu a neděli a také o svátcích. Kompletní jízdní řád včetně uvedených cen jízdného naleznete na stránkách nostalgických jízd, a to ZDE.  Na uvedené stránce si také můžete prohlédnout i všechny vozy. Na nostalgické jízdy neplatí obvyklé jízdné ani žádné slevy. „Veškerý výtěžek z těchto jízd bude věnován na renovaci zúčastněných autobusů,“ vysvětlují pořadatelé.

Autor: (kh)