ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Sobota, 18. července 2020 14:10

Fotbalisté Kladna v sobotu na hřišti Rakovníka zahájili přípravu na další ročník Fortuna Divize B, který se rozeběhne na konci srpna. Po sérii střelecky vydařených přátelských zápasů z června se ale Kladeňáci hrubě trápili v koncovce a z půdy divizního rivala si odvezli porážku 0:2.

Kladno přitom bylo ve většině utkání aktivnější a soupeře přehrávalo. Dvakrát však bylo potrestané za individuální chyby a ze svých šancí se prosadit nedokázalo. „Šancí jsme měli asi třikrát víc než domácí a prohráli jsme 0:2. Znovu rozhodly naše naprosto zbytečné individuální chyby,“ litoval po zápase kladenský trenér Jan Pejša.

Domácí se dostali do vedení už v první půli, krátce před přestávkou ale mohlo být vyrovnáno. Velikou možnost však nedokázala proměnit ve vyrovnávací gól kometa červnových přáteláků Matěj Šnobl. A všeobecně se dá říct, že si Kladno v zápase vybralo pořádnou porci smůly. Míč šel několikrát do brány, pokaždé ale ještě na čáře zareagovala rakovnická obrana. V dalším případě zase domácí tým zachránila branková konstrukce.

Zatímco Kladeňáci tedy marně dobývali soupeřovu síť, Rakovník ve druhé půli navýšil své vedení a náskok už si sebrat nenechal. „Bylo to odmakané utkání, v určitých fázích to mělo dobré parametry. Srazily nás ale dvě blbosti, které jsme udělali. Když neproměníme svoje šance, tak je výsledek takový, jaký je. Na to, že to bylo první utkání, kvalitu mělo,“ zakončil svoje hodnocení Pejša.

Kladno tedy vstoupilo do přípravy na ročník 2020/21 porážkou. Nyní čekají kladenské hráče ještě tři přípravné zápasy a utkání MOL Cupu. Další duel odehrají Kladeňáci příští sobotu od 10:00 proti Královu Dvoru. Zápas se bude hrát na hřišti ve Velké Dobré.

SK Rakovník – SK Kladno 2:0 (1:0)

SK Kladno (základní sestava): Vokoun – Ježdík, Pechr, Abraham, Nosek – Pudil, Říha, Čížek – Procházka, Šnobl, Pospíšil.

Autor: (fa)

1. info z radnice

Slaňáky čekají komplikace v dopravě, pět měsíců se bude stavět nový kruhák

2. zprávy

Doslova tuny šly nad hlavu při Mistrovství republiky v Kladně, bojovalo se o medaile a hlavně pro dobrou věc