Bitvě o Brandýsek nepřálo počasí, i tak to byla úžasná show
Středa, 8. května 2024 08:02
V úterý 7. května se konal v rámci oslav 79. výročí osvobození naší vlasti v prostoru bývalé vodárny již další ročník Bitvy o Brandýsek, kterou pořádal Klub vojenské historie Brandýsek ve spolupráci s Obecním úřadem Brandýsek a Sborem dobrovolných hasičů.
Jako vždy se akce zúčastnily kluby vojenské historie z různých koutů naší republiky. Vstup do areálu byl pro veřejnost otevřen od 15 hodin.
Bojová ukázka začal po 17:00. Již od samého startu po celou dobu bitvy fungovaly stánky s občerstvením a na konci si návštěvníci mohli prohlédnout vojenskou techniku a sebrat si na památku vystřílené patrony. Součástí odpoledne a podvečera byla také módní přehlídka dobového oblečení, ve které hrály hlavní roli hlavně děti.
Diváci mohli obdivovat nejen vojenskou techniku a výstroj účinkujících, ale i perfektně připravený terén bitvy včetně precizně zbudovaných opevnění a okopu. S ohledem na nepřízeň počasí nemohlo letos vzlétnout letadlo, které bývá každoročně součástí rekonstrukce událostí v Brandýsku, i když jeho pilot vyčkával do poslední chvíle v nastartovaném stroji na slánském letišti.
To nic neubralo na autenticitě celé úspěšné akce o čemž hovoří i fakt, že nezávisle na počasí, doslova stovky spokojených a nadšených diváků, vydržely až do samého konce.
Je třeba zmínit bezpočet organizátorů a účinkujících. Ti ze sebe vydali maximum možného, v mokrém a rozbahněném terénu, aby ať už malý nebo dospělý návštěvník nebyl o nic ochuzen.
-
zprávy
JEHO SRDCE BILO PRO LIDICE SIR BARNETT STROSS
-
zprávy
Havarie vody v Kročehlavech: Dodávka by měla být obnovena do 14:00
-
zprávy
Úplná uzavírka Wolkerovy ulice v Kladně: Přeložka vodovodu pro modernizaci trati
-
zprávy
Jak se mění počet obyvatel Slaného
-
zprávy
Taneční zábavy, zájezdy a důraz na národní tradice,to jsou kladenští baráčníci. Přijďte na zábavu už v sobotu
-
zprávy
Vratik Wirthig – Historie Hostouně v obrazech
-
zprávy
Město Kladno bojuje proti přemnožení toulavých koček vlastním kastračním programem
-
zprávy
Masopustní workshop: Vytvořte si vlastní masku v Hornickém skanzenu Mayrau, ve Vinařicích u Kladna
-
zprávy
Suchej únor 2025: Připojíte se k výzvě?
-
zprávy
Mezinárodní vědomostní soutěž „Lidice pro 21. století“ opět otevírá brány mladým historikům
-
zprávy
Když dítě zničehonic ztuhne: Rodičovská noční můra a první pomoc při febrilních křečích
-
zprávy
Středočeská knihovna Kladno – Patrik Banga, Konzultace k elektronickým informačním zdrojům, Řecké báje a pověsti a Buďme si blíž
-
zprávy
Architekt Ludvík Lábler: Tvůrce Kladenské baziliky a restaurátor středověkých památek
-
zprávy
Příběh družeckých věžních hodin: Od 19. století po současnost
-
zprávy
Zoopark Zájezd Masopustní hody a zvířátka z pohádek na vás čekají v sobotu
-
zprávy
Vítov provoní čerstvě uzené ryby z farmy Dryák. Přijeďte si pro ně v pátek, objednat si můžete předem
-
zprávy
Řidiči, pozor! Městská policie Kladno bude v únoru měřit rychlost
-
zprávy
Kladenská nemocnice kvůli chřipkové epidemii dočasně zakazuje návštěvy
-
zprávy
Canisterapie v Bistrotéce: První setkání dětí s pejsky přineslo radost i porozumění
-
zprávy
MICHAL STRIEBORNÝ: Žijeme v bezpečném městě. Strážník na Kladně zachraňuje i životy