Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Skvrna od motorového oleje zapříčinila dopravní nehodu

Sobota, 18. července 2020 09:30

Na silnici u Bratronic vyjel ve středu v 18 hodin nezodpovědný šofér. Sedl totiž do auta, které nebylo v úplně dobré kondici. Unikal z něj motorový olej a znečišťoval vozovku. Déšť potom situaci ještě zhoršil a na skvrně dostalo smyk projíždějící BMW, které se čelně střetlo s dalším autem. Policie teď pátrá po svědcích, kteří by mohli pomoci identifikovat nezodpovědného řidiče rozbitého auta.

Skvrna od motorového oleje zapříčinila dopravní nehodu (Foto: PČR)

To, že na silnici se smí provozovat jen auta v dobrém technickém stavu, je všeobecně známo. Nerespektoval to však ve středu v podvečer zatím nezjištěný řidič, který si vyjel v technicky nezpůsobilém autě. Motorový olej, který z auta unikal, vytvořil v kombinaci s deštěm ze silnice mezi obcemi Mostecký Mlýn a Bratronice doslova kluziště. Místem pak projížděl řidič bavoráku, který se na kluzkém povrchu dostal do smyku, vyjel do protisměru a tam se čelně střetl s projíždějící oktávií. Vzhledem k tomu, že došlo ke zranění cestujících, musely na místě zasahovat všechny složky IZS.

„Alkohol byl u řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Sedmadvacetiletý řidič a jeho spolujezdkyně z vozidla Škoda byli lehce zraněni, přičemž třiapadesátiletá žena byla převezena k ošetření do nemocničního zařízení. Ke zranění šoféra automobilu BMW nedošlo. Škoda byla vyčíslena na 350.000 korun,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Nováková. Ta zároveň vyzvala případné svědky, aby se s informacemi obrátili na policii.

„Aby se podařilo kolizi řádně vyšetřit, žádá vyšetřovatel dopravní nehody, aby se přihlásili případní svědci, kteří zaznamenali v katastru obce Bratronice průjezd výše uvedeného technicky nezpůsobilého vozidla osobně na dopravní inspektorát Kladno, nebo kontaktovali policisty na telefonním čísle 974 873 250, 251. 255, nebo jim informace sdělili na mobilní telefon číslo 702 207 630. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.“

Skvrna od motorového oleje zapříčinila dopravní nehodu (Foto: PČR)

Autor: (kh)