Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Libušíně byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná ordinace

Čtvrtek, 2. července 2020 07:50

Libušínští se po dlouhém čekání opět dočkali znovuotevření ordinace praktického lékaře. Ta se nachází, stejně jako předchozí pracoviště, ve zdravotním středisku. Ordinace však prošla důkladnou rekonstrukcí a od července zde ordinují dva praktičtí lékaři.

V Libušíně byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná ordinace (Foto: KL)

Slavnostní otevření nově rekonstruované ordinace praktického lékaře v Libušíně se uskutečnilo v úterý 30. června. Úvodním slovem akci zahájil starosta Libušína Vladimír Eichler, který zároveň představil i nové ošetřující lékaře.

Ordinace prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Původní rozpočet starosta odhadoval na 300 tisíc korun, finální částka se však vyšplhala až na bezmála tři čtvrtě milionu. „Jakmile jsme s rekonstrukcí začali, zjistili jsme, že je potřeba udělat toho trochu víc, než bylo v původním plánu,“ sdělil Kladenským listům starosta Eichler. K pracím, se kterými se původně nepočítalo, patří například kompletně nové podlahy. Libušín vše financoval ze svého rozpočtu.

Ve výběrovém řízení na lékaře zvítězila společnost Všeobecný lékař, s.r.o., která do libušínské ordinace přidělila dva ošetřující lékaře. Ti se budou o zdraví místních obyvatel starat po tři dny týdnu.

Autor: (kh)