ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Petr Baroch: 10. června bychom se mohli dočkat nového zázemí

Čtvrtek, 21. května 2020 07:10

Kladenský baseballový a softballový tým Miners Kladno se dočká nového domovského stánku! Staré nevyhovující zázemí bylo zbouráno a na jeho místě už nyní stojí nové moduly, v nichž se baseballisté zabydlí. K předání prostor městu by mělo dojít už 10. června!

Petr Baroch: 10. června bychom se mohli dočkat nového zázemí (Foto: KL)

„V úterý přijely kamiony a přivezly nám všechny smart moduly. Udělala se základní stavba a nyní se dělají vnitřky. Všechno směřuje k předání, ke kterému by mělo dojít 10. června,“ popisuje průběh stavby prezident klubu Petr Baroch, který už se nového zázemí nemůže dočkat. Oficiální představení nových prostor chtěl původně spojit s oslavami třiceti let klubu, které měly proběhnout 13. června, kvůli koronavirové epidemii však z velké slávy sejde. „Krásně by to vyšlo, že by se oslava spojila s otevřením nové budovy. Musíme to ale přesunout na příští rok, protože letos by lidi asi nepřišli,“ vysvětlil Baroch.

Miners budou mít už brzy k dispozici modulární stavbu, v níž by měly být troje šatny, sociální zařízení a menší klubovna.

Baseballisté byli pochopitelně v uplynulých měsících rovněž ovlivněni pandemií koronaviru, která narušila jejich přípravu, aktuálně už ale opět hrají zápasy! „S trenéry jsme připravili nějaké tréninkové jednotky ve formě videí. Natočilo se to a posílalo se to všem našim hráčům. Byli jsme navíc jedním z prvních sportů, jehož hráči mohli začít chodit trénovat ven. Díky asociaci se od tohoto pondělí rozeběhla jak soutěž mládeže, tak dospělých,“ popisuje prezident klubu. Trenéři i hráči musejí pochopitelně dál dodržovat nařízení vlády.

Miners využívají k tréninku vedle rozdělovského hřiště také hřiště na sedmé a osmé základní škole, kam můžou chodit trénovat od tohoto týdne. „Říká se, že v našem sportu se na hřiště vejde pět týmů. My jich teď máme deset, takže musíme mít hřiště dvě. Jsme moc rádi, že můžeme na Kladně využívat tato dvě hřiště,“ pochvaluje si Baroch. U základních škol trénují nejmenší kategorie do pěti, sedmi a devíti let, plus kadetky a ženy. Rozdělovské hřiště pak patří jedenáctiletým, třináctiletým, patnáctiletým a osmnáctiletým hráčům i dospělému týmu.

Autor: (fa)