ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Od pondělí se otevřou i kladenská muzea

Čtvrtek, 7. května 2020 07:40

Po týdnech bez návštěvníků se středočeská muzea, galerie a skanzeny konečně mohou otevřít. Na návštěvníky se těší Hornický skanzen Mayrau i Sládečkovo vlastivědné muzeum. Naopak nové Muzeum věžáků v Rozdělově si na otevření ještě počká.

Od pondělí se otevřou i kladenská muzea (Foto: KL)

 „Středočeský kraj je zřizovatelem 16 muzeí a 2 galerií. Všech 71 objektů ředitelé institucí a zaměstnanci intenzivně připravovali v uplynulém týdnu na obnovení návštěvnického provozu za speciálních hygienických podmínek,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Na návštěvníky se na Kladensku těší hornický skanzen Mayrau a také Sládečkovo vlastivědné muzeum, které se znovu otevře v úterý 12. května. Navštívit můžete interaktivní výstavu Vydra s bobrem, na které se dozvíte, jak žijí a proč jsou chráněni vydra říční a bobr evropský. Nebo vás čeká výstava Klára a tři ilustrátoři, která vám představí dětskou literaturu autorky Kláry Smolíkové.

Sládečkovo muzeum v Kladně připravuje také speciální prázdninové programy pro dětské návštěvníky.

Muzea často slouží jako doplněk výuky ve školách. V období, kdy jsou děti odkázány na distanční vzdělávání, je příležitost doplnit si vědomosti zejména z vlastivědy, přírodovědy a dějepisu v muzeu a rozšířit si znalosti z dějin umění v galerii.

Autor: (kh)