Nový Sítenský most navrhne Josef Pleskot
Pátek, 3. dubna 2020 07:57
Přední český architekt Josef Pleskot přijal nabídku Kladna a navrhne nový Sítenský most. O jeho oslovení rozhodla rada města. Sítenský most je dle odborných posudků ve stavu, který je potřeba urychleně řešit. Josef Pleskot připraví architektonicko-technickou studii, realizace potrvá další tři roky.

„Sítenský most je strategickým místem pro dopravu v Kladně. Je nezbytné zahájit práce na výstavbě zcela nového mostu, na oddalování řešení není čas a velmi si cením faktu, že jej navrhne jeden z nejlepších českých architektů Josef Pleskot,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek.
V současné době je na Sítenském mostě omezena doprava pro kamiony a na základě odborných studií, které popisují jeho špatný technický stav, vedení města rozhodlo o stavbě zcela nového mostu. Další kroky se budou odvíjet od návrhu řešení týmu Josefa Pleskota, včetně plánování etap projektového řešení.
„Z mého pohledu je důležité vše zařídit tak, aby starý most sloužil potřebám města a jeho obyvatel co nejdéle. Věřím, že se podaří najít způsob, jak během stavby zachovat průjezd alespoň autobusové dopravy. Studie prověří veškeré možnosti a navrhne řízené odstranění stávajícího mostu, projektové, technické i architektonické řešení mostu nového, včetně terénních úprav v jeho bezprostřední blízkosti,“ řekl architekt Josef Pleskot.
Josef Pleskot je přední český architekt. Za své realizace získal řadu ocenění a jeho stavby pravidelně reprezentují českou architekturu v mezinárodních přehlídkách. V roce 2009 byl v odborné anketě zvolen nejvýznamnější osobností české architektury dvacetiletí 1990–2009. Od roku 1991 vede vlastní architektonickou kancelář, kde s ním spolupracuje dalších jedenáct architektů. V roce 2014 získal titul Architekt roku za sérii architektonických realizací, které patří k oborové špičce toho, co vzniká v České republice. Pleskot proměnil nevyužívané industriální budovy Vítkovických železáren v Ostravě na Svět techniky pro návštěvníky, kteří rádi poznávají technické vychytávky. Mezi Pleskotova nejznámější architektonická díla patří radnice v Benešově, průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě, nové ústředí ČSOB v Radlicích nebo multifunkční aula Gong v Ostravě. |
Autor: Lucie Steinerová
-
zprávy
Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023
-
krimi
Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun
-
sport
Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu
-
zprávy
TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod
-
zprávy
Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav
-
akce
Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí
-
zprávy
Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby
-
kultura
Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi
-
info z radnice
Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna
-
krimi
Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému
-
krimi
Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie
-
zprávy
S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně
-
info z radnice
„Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi
-
zprávy
SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun
-
info z radnice
Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách
-
zprávy
Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí
-
sport
První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo
-
pozvánka
Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením
-
pozvánka
Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu
-
zprávy
Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům