Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští malí cyklisté v karanténě cvičí doma, cvičte s nimi díky jejich blogu

Středa, 18. března 2020 07:10

Děti kladenské Velo Akademie na zimu odložily kola a v tělocvičně 5. ZŠ pilovaly především obratnost a koordinaci. Po vyhlášení karantény ale trenéři malých cyklistů nesložili ruce do klína a trénují, inspirují, baví na dálku. Na webových stránkách Velo Akademie založili blog, kde se každý den karantény objeví jeden tip, jedno cvičení. Na facebookových stránkách Akademie už se množí domácí videa, jak děti cvičí.

Kladenští malí cyklisté v karanténě cvičí doma, cvičte s nimi díky jejich blogu (Foto: Roman Kolařík)

„Nemáme žádné přehnané ambice, ale napadlo nás, že někteří rodiče pár rad a tipů a také oporu a jakési vedení ocení,“ vysvětluje jeden z trenérů Martin Raufer a dodává: „Karanténu vnímáme jako obrovskou šanci, nejen pro vztahy uvnitř rodiny, šanci pro vyřešení spousty restů, ale také pro osobní růst a zdokonalování se.“

A platí to také pro dospělé i pro „necyklisty“. Samozřejmě můžete prožít zbytek života, aniž byste uměli skákat přes švihadlo nebo třeba žonglovat. Ale taky se v těchto dnech můžete naučit něco, co byste nebýt karantény třeba nikdy neuměli. „Neučíme nikoho dělat kliky nebo dřepy. Chceme přinést něco navíc, něco, na co jindy není čas a stojí to na okraji zájmu,“ vysvětluje Martin Raufer. Například rozšířené a aktivní periferní vidění, které je důležité pro driblování nebo žonglování, vám leckdy může i zachránit život. Například ve složitých dopravních situacích.

„Pro nikoho neobjevíme nový kontinent, ale každý jej může objevit sám v sobě, když do života zařadí nové stereotypy a nové dovednosti. Kdy jindy, když ne teď! Domácí karanténa je, kromě jiného, obrovská šance,“ nabádá k aktivitě trenér.
Hodně o myšlence drobných až banálních cvičení pro každý den se dočtete v úvodu prvního dílu „Šance pohybu“ ZDE:. Snad vás tato krátká videa zabaví a budou pro vás dostatečnou výzvou hned se do toho pustit. „Možná budete překvapeni, že i zdánlivě drobné činnosti jsou pro vás složité. Ale ještě více budete překvapeni, jak rychle se zdokonalujete, když tři čtyři dny vydržíte,“ říká Martin Raufer.

Autor: (red)