Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kanonýři mají Karlovým Varům co oplácet

Pátek, 17. ledna 2020 17:56

V hráčích sice ještě doznívá bolavá a nešťastná porážka s pražským Startem, jenže už je potřeba hledět dopředu. Jen dva dny po zpackaném utkání v Kunraticích totiž Kanonýři přivítají doma (sobota, 19:00, hala BIOS) ve velkém prvoligovém šlágru Karlovy Vary. Tedy celek, který zatím v soutěži dominuje a který nejlépe ukáže, v jaké formě se měsíc a půl před startem play off Kladenští nacházejí.

Kanonýři mají Karlovým Varům co oplácet (Foto: Karlovy Vary)

„Říkal jsem hráčům hned v šatně po Startu, že nestačí jen dobře trénovat, ale musíme věci prodat i na hřišti. Nemůžeme hrát jen 25 minut, to je málo. V lize jsou mnohem silnější týmy než Start, které by naší laxní hru se slabou koncentrací dokázaly potrestat mnohem víc. Varům by to dozajista problém nedělalo. Čtvrteční prohrou jsme se dostali pod tlak, což je ale dobře, protože si můžeme tuto situaci vyzkoušet ještě před play off. A Varům máme co vracet,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Má pravdu. Karlovy Vary jsou za posledních 12 měsíců nejčastějším sokem, proti kterému se Kanonýři postavili. A žel bohu ze statistiky nevychází nejlépe – v lize s nimi za poslední rok prohráli všech pět duelů při celkovém skóre 27:44. Poslední podzimní střet skončil 3:9. Zvítězili pouze v zářijovém pohárovém duelu 10:7, výhra však znamenala postup ze základní skupiny a následně úspěšnou cestu až do čtvrtfinále.

„Na podzim nás Vary dokázaly jasně přehrát, ale my jsme nepodali náš standardní výkon. Takže hlavním cílem bude, abychom se proti Varům dokázali prezentovat sebevědomě. Budeme chtít doma – jak se nám to už povedlo v září v poháru – proti nim uspět,“ přeje si Pazdera.

Je pravda, že v domácí hale BIOS Kanonýři ještě neztratili ani bod. Jediná domácí porážka se zrodila ve školním zápase proti Chomutovu, kdy florbalisté našli azyl v nedaleké hale SAMK. Na druhé straně Karlovy Vary se pyšní nejlepší ofenzivou, daly už 181 branek (Kladno je se 140 třetí) i nejlepší defenzivou, inkasovaly 73 branek (Kladno je druhé se 78 góly). V první čtyřce nejproduktivnějších hráčů mají hned trojnásobné zastoupení a útočník Michal Strachota, jinak dvojnásobný vítěz superligy s Chodovem, se jako první v soutěži dostal přes hranici 50 kanadských bodů. 

Stát proti této síle bude v brance Radek Kulhan, který si tak odbude těžkou premiéru v kladenském dresu. Pikantní duel čeká i druhou lednovou posilu, neboť útočník Miroslav Šnajdr přišel do Kladna právě z Karlových Varů.

Autor: Robert Sára