Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Policejní pes Fredy ve Zvoleněvsi vyčenichal zloděje hliníku

Sobota, 8. Červen 2019 09:00

Ve čtvrtek 6. června po půlnoci vyjížděl jeden z kladenských policejních psovodů se svým parťákem na pomoc zlonickým kolegům, kteří ve Zvoleněvsi řešili krádež hliníku ze sběrných surovin. Zatímco jednoho zloděje policisté chytili na místě, druhého vypátral až pes Fredy.

Policejní pes Fredy ve Zvoleněvsi vyčenichal zloděje hliníku (Ilustrační foto: PČR)

Po příjezdu na místo si Fredy očichal odstavené auto, kterým oba podezřelí přijeli. Zatímco jeden z nich už byl v poutech, druhý utekl směrem na Slatinu. Fredy stopu sledoval od auta po polní cestě až do hustého křoví, kde zloděje našel a upozornil na něj štěkotem.

„Jednalo se o osmadvacetiletého muže, kterého si převzali na místě zloničtí policisté. Ti oba zadržené převezli následně na policejní oddělení k provedení procesních úkonů a skutek je prošetřován jako přečin krádeže, za což pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)