Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Kladenští volejbalisté budou usilovat o zisk Českého poháru

Čtvrtek, 22. Únor 2018 07:00

Ve Svitavách se tuto neděli a příští pondělí uskuteční Final Four, finále Českého poháru volejbalistů. Mezi čtveřici nejlepších týmů nechybí pochopitelně ani hráči Kladno volejbal cz, kteří obhajují loňský pohárový titul.

Kladenští volejbalisté budou usilovat o zisk Českého poháru (Foto: KL)

Finálový turnaj pořádají Svitavy, které před týdnem hostily i Final Four basketbalistů. Místní volejbalový klub TJ Svitavy slaví sedmdesát let od založení a navíc velmi dobře pracuje s mládeží. Na druhou stranu na adresu ČVS (Českého volejbalového svazu) nepřišla jediná přihláška na pořádání poháru od žádného extraligového týmu!

Svitavy tak budou hostit opravdový výkvět českého mužského volejbalu, protože se představí absolutní špička: spolu s Kladnem ještě Jihostroj České Budějovice, ČEZ Karlovarsko a Dukla Liberec. Právě na posledně jmenovaný tým narazí Kladeňáci hned v semifinále. S libereckou Duklou mají Středočeši v letošní sezóně nepříznivou bilanci, protože v Uniqa extralize oba vzájemné zápasy prohráli.

„Je tomu tak. První souboj v Liberci se odehrál hned ve druhém kole, kdy jsme se teprve dávali dohromady. Druhý duel doma před Vánoci jsme mohli vyhrát, ale bohužel v rozhodujících chvílích jsme doplatili na chyby. Od té doby jsme se zase posunuli dopředu a rádi bychom  již konečně chtěli Duklu zdolat,“ říká k úvodnímu utkání kouč Milan Fortuník.  Zajíček a spol. se připravovali na ČP již v minulém domácím klání proti Zlínu. Utkání odehrála základní sedmička, se kterou kladenský kormidelník počítá i nyní. „Změna může nastat jen v případě zdravotních problémů některého z hráčů. Až na běžné menší bolístky je však mužstvo kompletní. Sázíme na jeho stabilizaci, nechceme dělat velké změny. Určitě třeba Liberec jistě nastoupí v optimální sestavě včetně největší hvězdy Honzy Štokra.“

Cílem kladenského týmu je pochopitelně opětovný zisk Českého poháru.  Celý týden byl ve znamení příprav, které pokračují. Hráči a realizační tým cestují na finálový turnaj do Svitav hned v pátek, aby nic nezanedbali. Na rozdíl od ostatních celků, které budou bydlet ve dvacet kilometrů vzdálené Litomyšli, svěřenci kouče Fortuníka mají ubytování zajištěné pouhých dvě stě metrů od zdejší pěkné haly v penzionu s příznačným názvem Zlatý lev! „Ve jménu latinského rčení Nomen omen máme rezervovány pokoje až do úterý 27. února. Tak doufám, že nám to vyjde,“ věští nejbližší budoucnost Milan Fortuník.

Program Final Four:

Semifinále

Neděle 25. 2. – 15:00 Kladno – Liberec

Neděle  25. 2. – 18:00 České Budějovice – Karlovarsko

Finále

Pondělí  26.2. – 19:15 vítěz Kl /Li – vítěz ČB /KV

Autor: (rc)