Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na cestopisnou přednášku

Neděle, 11. února 2018 09:00

Návštěvníci přednášky cestovatele, dobrodruha, vystudovaného astrofyzika, ale především astrofotografa Petra Horálka se mají rozhodně na co těšit. Často se nesetkáte s člověkem, který je ochoten vše podřídit své zálibě a po kterém je dokonce pojmenován asteroid.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně (Foto: KL)

Přednáška se jmenuje Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu dangerous a vstup na ni je zdarma. Uskuteční se 13. února od 17:30 ve velké studovně knihovny.

Petr Horálek vzal v roce 2014 všechny své životní úspory a opustil Evropu. Na Novém Zélandu si tvrdou prací v sadech vydělal na splnění svých snů – cestování za světlem neznečištěnou noční oblohou. Vydal se na dlouhou cestu po Cookových ostrovech, Kanárských ostrovech a Jižní Africe i Americe. Doputoval až do srdce pouště Atacama do ESO (European Southern Observatory) a Paranal Observatory.

Tato přednáška je věnována jeho strastiplné australské pouti za přitažlivým nebeským úkazem – zatměním Slunce. Nebudou v ní chybět ani dramatické chvíle s krokodýly, hady a ošidnou oblačností. Ti, kteří cestu do země protinožců plánují, mohou v úterý ve velké studovně načerpat mnoho praktických poznatků.

Autor: Jitka Hrušková