Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO/VIDEO: Třetí ročník Lidického okruhu slavil opět velký úspěch

Pondělí, 12. září 2016 07:30

Lidice v sobotu zažily již třetí spanilou jízdu veteránů všech kategorií pod názvem Lidický okruh 2016. Počasí bylo nádherné a tak se na startu sešly desítky veteránů, které mohli návštěvníci obdivovat.

lidicky-okruh-top
Třetí ročník Lidického okruhu slavil opět velký úspěch (Foto: KL)

Trasa jízdy vedla z Lidic, přes Buštěhrad, Stehelčeves, Brandýsek, Vrapice a znovu přes Buštěhrad zpět do Lidic. Každoroční jízda veteránů je vzpomínkou na závody, které se zde konaly v padesátých letech minulého století. „Letos se okruhu zúčastnilo celkem 120 veteránů, je tedy vidět, že je o Lidický okruh velký zájem,“ prozradila Kladenským listům ředitelka Lidického okruhu Klára Klímová. „Jako každoročně i letos byl připraven doprovodný program, který si užili dospělí i děti. Velký dík patří samozřejmě sponzorům, kteří se na realizaci akce podílejí. Diváci mohli vidět vystoupení mažoretek z Postoloprt, které jsou juniorskými mistryněmi republiky, děti si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti nebo se svézt v kočáru taženém koňským spřežením. Pro všechny zahrála Etno kapela Roberta Kováče. Děkujeme také dobrovolným hasičům z obcí Hřebeč a Středokluky, protože ti nám velmi pomáhají a samozřejmě také Městské policii Kladno,“ dodala Klára Klímová.

A tady jsou výsledky třetího ročníku Lidického okruhu. Nejstarším veteránem a zároveň majitelem titulu Nejkrásnější veterán získal Cadillac 55, rok výroby 1917, jehož majitelem je Václav Macháček. Na druhém místě skončila Tatra 57, rok výroby 1932, s majitelem Bohumírem Sládkem a na místě třetím Simson AWO 425, rok výroby 1958, majitele Georgi Karamfilova.

Cenu odborné poroty získal Lukáš Dušek a jeho Praga Baby, rok výroby 1938. Popelkou okruhu bylo zvoleno BMW Isetta, rok výroby 1961, se kterým přijel Marek Košatka. Elegány okruhu byli zvoleni manželé Hamouzovi.
Autor: redakce