Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Mladík si k sebevraždě vybral most na Sítné

Čtvrtek, 17. prosince 2015 13:40

Most v Kladně na Sítné mohl mít svoji další oběť. K ukončení života si ho totiž vybral dvacetiletý mladý muž, který měl osobní problémy.

sebevrah-sitna-big
Mladík si k sebevraždě vybral most na Sítné (Foto: KL)

Ve středu večer přijali kladenští policisté na lince 158 oznámení od padesátiletého muže z Kladna, že jeho syn chce spáchat sebevraždu.

Muž ve sluchátku uvedl, že ve svém bydlišti našel od syna dopis na rozloučenou. Ihned poté, co operační středisko přijalo výše zmiňované oznámení, vyjely do ulic Kladna policejní hlídky, aby zamezily sebevražednému jednání pohřešovaného mladíka,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté mladého muže objevili po půl deváté večer, jak stojí za zábradlím na Sítenském mostě. Když se s ním snažili promluvit, řekl jim, že má osobní problémy, které chce řešit sebevraždou.

Hlídka se snažila muže přesvědčit, aby od svého jednání upustil, ale ten stále odmítal přelézt zpět na druhou stranu zábradlí na chodník. V té době už na místo dorazili další policisté. Muž s nimi ale nespolupracoval a hrozilo reálné nebezpečí, že své výhrůžky splní a skutečně skočí, proto se po chvilce rozhodli jednat. Chytili muže společně za ruce a batoh, který měl na zádech a přetáhli ho na chodník,“ uvedla dále mluvčí Nováková.

Policisté mladíka předali rychlé záchranné službě, která ho odvezla do kladenské nemocnice. Při zákroku nedošlo k újmě na zdraví, ani ke škodě na majetku.

Autor: redakce