Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Bojovnost a nasazení fotbalistů Kladna přinesly tři body

Sobota, 11. Srpen 2018 13:21

Novou sezónu začali hráči SK Kladno velice dobře. V utkání s FK Neratovice-Byškovice přežili bez úhony penaltu i vyloučení a nakonec v deseti vstřelili rozhodující branku a zvítězili 2:1.

Foto: Kateřina Peterková

SK Kladno – FK Neratovice-Byškovice    2:1  (1:1)

První gól si mohli fanoušci hostů zakřičet již po pěti minutách. Trestný kop Brusche a následná hlavička Regnera však naštěstí pro domácí skončila na tyči. Obě mužstva se v průběhu hry snažila zapomenout na nevydařené jaro a k vidění byl zajímavý boj. Stejné to bylo i při úvodních dvou brankách. Nejdříve domácí Čížek využil zaváhání neratovické defenzívy a ranou podle brankáře Dědka poslal domácí do vedení. Za dvě minuty však bylo srovnáno. Rychlonohý Kozák utekl po křídle a přesným centrem našel na zadní tyči Bartáka, který hlavou vyrovnal. Postupem času však přibylo zřejmě i vinou horkého počasí nepřesností. V závěru úvodní části skončil tečovaný trestný kop Tótha těsně nad břevnem a Hrdého střela z dvaceti metrů šla jen vedle tyče.

Hned po poločase přišla krutá chvíle pro Kladno. Abrham fauloval v trestném území Hrdého a rozhodčí odpískal pokutový kop. Zkušený Kozák však s velkou výhodou naložil špatně a nechal vyniknout Tesaře. Hosté byli i nadále aktivnější, ale kladenská defenzíva pracovala velmi dobře. Po hodině hry a po tři čtvrtě roku dlouhé pauze zaviněné zraněním se v dresu SK objevil Jan Procházka.  Bohužel na hřišti vydržel pouze sedm minut. Po ostrém zákroku na gólmana Dědka byl vyloučen. Následnou přesilovku Neratovice nezužitkovaly, navíc při ní inkasovaly. Vysunutí Holuba zkušeně využil přehozením brankáře Kalina. Cennou výhru nakonec domácí uhájili.

„Neratovice jako ambiciózní tým potvrdil svou sílu na balónu i ve středu hřiště. Akce se přesouvaly na obou stranách a povedlo se nám pár věcí. Když pak Čížek šikovně převzal míč, dostali jsme se do vedení. Bohužel za dvě minuty přišla zbytečná ztráta, přesný centr a nepokrytý hráč vyrovnal,“ konstatuje trenér Jan Pejša. „Po přestávce přišel sporný okamžik po zákroku Abrhama, kdy rozhodčí odpískal penaltu, ale Tesař nás podržel. Druhým sporným okamžikem bylo vyloučení Honzy Procházky. Naštěstí v deseti se kluci semkli a dokázali jsme dát druhý gól, kdy Holub krásně vysunul Kalinu. Výhru jsme potom uhájili.“

Branky:  21. Čížek, 82. Kalina- 23. Barták. Rozhodčí: Cichra – Hájek, Navrátilová.  ŽK: Borák – Weiner, Pajkrt  ČK: 73. J. Procházka (Kladno). Diváci 228.

Sestava:  Tesař – Abrham , Suchý, Hanzlík, Kalina – Holub, Pechr – Čížek (90. Růžička), Tóth (80. V. Procházka), Borák (72. Šíma) – Nesládek. (66. J. Procházka)


Autor: (rc)


banbad