Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

V Kladně okradl zloděj za bílého dne seniorku, přišla o 14 tisícovek

Úterý, 7. Listopad 2017 08:00

Kladenští policisté se od minulého pátku zabývají případem okradené seniorky. Důvěřivou osmasedmdesátiletou ženu připravil vychytralý zloděj o 14 tisíc korun.

V Kladně okradl zloděj za bílého dne seniorku, přišla o 14 tisícovek (Ilustrační foto: KL)

Na svoji důvěřivost doplatila důchodkyně z Kladna. Tu v pátek dopoledne zastavil v ulici Vítězná neznámý muž, který ji nalhal, že má pro jejího zetě nějaké věci, jež by u ní chtěl zanechat. Doprovodil ji domů a žena ho pozvala do bytu. Muž seniorku požádal o rozměnění dvoutisícové bankovky. Ta mu ochotně vyhověla a zároveň mu nabídla malé občerstvení. Když se po chvilce vrátila z kuchyně do obýváku, byl lapka již pryč. S ním zmizela z bytu i finanční hotovost ve výši 14 tisícovek.  

„Jednalo se o muže bílé pleti ve věku 40 až 45 let, vysokého 165-175 centimetrů. Oblečen byl do tmavé bundy a tmavých kalhot. Na nohou měl béžové boty, na hlavě kšiltovku. U sebe měl tmavou aktovku a nápadnou žlutou kytici,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policie touto cestou žádá případné svědky, kteří si všimli muže odpovídajícího uvedenému popisu, aby se přihlásili na Obvodní oddělení Kladno-město a vyšetřovateli případu pomohli zjistit jeho totožnost. Indicie k jeho osobě je možné sdělit osobně na policejním oddělení na náměstí Edvarda Beneše v Kladně, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie České republiky vyzývá opět zejména starší spoluobčany k vysoké obezřetnosti vůči různým „návštěvám“! Jedná se například o falešné pracovníky různých firem (pojišťovny, vodárny, plynárny, energetické závody), zásilkové obchody, zástupce loterií, podomní prodejce a v neposlední řadě osoby vydávající se za rodinné příslušníky, případně osoby, které se ocitly v nouzi. Tito lidé se doslova vnucují vstoupit do bytů a domů. Také mnohdy kontaktují seniory prostřednictví telefonu. Výsledkem jejich jednání však není například avizovaný odečet plynu, vody, ani žádný výhodný obchod nebo životně důležitá pomoc někomu z rodiny, ale trestný čin. Důvěřiví občané tak často přicházejí o úspory, cenné věci a šperky.

Autor: (red)


banbad