Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

V sobotu si na své přijdou vyznavači horských kol, čeká je Lánský cyklosprint

Středa, 13. Září 2017 06:30

Již tuto sobotu 16. září čeká na příznivce horských kol třetí ročník sprintu do vrchu Berounskou ulicí v Lánech. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie a závod odstartuje ve 14 hodin.

V sobotu si na své přijdou vyznavači horských kol, čeká je Lánský cyklosprint (Foto: Obec Lány)

Lánského sprintu do vrchu se může zúčastnit každý, kdo se dostaví s horským kolem. Děti mají výjimku, mohou mít bicykl libovolný. I letos se bude závodit v devíti kategoriích dle ročníku narození. Účastníci budou rozděleni také na muže, ženy, kluky a holky.

Organizátoři doporučují nepodcenit bezpečnost, proto je u mladších osmnácti let důležitá povinná cyklistická přilba. Plnoletí tuto povinnost nemají ani podle zákona.

Závod odstartuje ve 14 hodin a jeho ukončení je plánováno na hodinu šestnáctou. Vyhlášení výsledků se uskuteční na Kulinářském jarmarku před hospodou Narpa v 17 hodin. Pro všechny účastníky je připravena i malá pozornost jako vzpomínka na účast. Každý vítěz své kategorie pak obdrží typickou cyklistickou cenu.

V sobotu se bude v Lánech konat také pietní akt Masarykovy vatry, který spočívá v položení věnců u hrobu prvního prezidenta Československa a zapálení vatry na sokolském cvičišti. Tuto akci pořádají místní hasiči, tedy SDH TGM Lány, lánské Muzeum T. G. Masaryka a obecní úřad.

Autor: (red)


banbad