BURGER KING KLADNO DISCO PLES II. Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Člověk v tísni
  • Bratři Ebenové na Kladně
  • SBF
  • SAMK

O víkendu došlo v Kladně k vloupání do dvou vozidel, pomozte policii vypátrat pachatele

Úterý, 15. Srpen 2017 07:20

Vykradením dvou vozidel se nyní zabývají kladenští policisté, kteří se zároveň obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po pachatelích.

O víkendu došlo v Kladně k vloupání do dvou vozidel, pomozte policii vypátrat pachatele (Ilustrační foto: KL)

K prvnímu případu vykradeného vozu došlo v době mezi 11. a 13. srpnem v Doberské ulici. Pachatel se tam násilím vloupal do zaparkovaného fordu, který patří sedmadvacetileté ženě z okresu Louny. „Z vozidla se ztratila čtečka čárových kódů v hodnotě 4.500 korun a zároveň na automobilu vznikla vloupáním další škoda ve výši dvou tisíc korun,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Druhý obdobný případ se udál v neděli. Tentokráte devatenáctiletý mladík nechal svůj Volkswagen Golf zaparkovaný v Libušínské ulici. „K násilnému vniknutí do vozu došlo mezi půlnocí a jedenáctou hodinou. Pachatel z jeho útrob odcizil peněženku, doklady, platební kartu a mobilní telefon,“ konstatovala mluvčí Šteinerová.

„Svým jednáním v tomto případě způsobil odcizením věcí z vozidla majiteli škodu v hodnotě necelých čtyř tisíc korun. Následným šetřením bylo zjištěno, že platební kartou byl proveden výběr finanční hotovosti z účtu. Vznikla tudíž další škoda ve výši pěti tisíc korun,“ dodala Jana Šteinerová.

Policie vyzývá občany, kteří mohli v inkriminovanou dobu spatřit podezřelé pachatele pohybující se poblíž poškozených vozidel, případně přímo při činu, aby poskytli informace na linku 158, nebo na nejbližší policejní služebnu.

Autor: (red)


banbad