BURGER KING KLADNO Legenda Cafe bar Est. 2014 Slánský okruh 2017
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Dívčí válka Mattoni FreeRun Kraniosakrální terapie
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Drahomír Kadlec: Půjdeme s pokorou, ale chceme vyhrát titul!

Pátek, 3. Březen 2017 07:20

Podzimní přestávka a skončila a jako první z kladenských týmů se „vrhnou“ do jarních odvet hokejbalisté Alpiqu Kladno. Čeká je velice náročné jaro zhuštěné do dvou měsíců, protože případný pátý finálový zápas by se hrál 10. května, jelikož již 1. června startuje v Pardubicích světový šampionát. O novinky jsme požádali trenéra Alpiqu Drahomíra Kadlece.

Drahomír Kadlec (Foto: KL)

Museli jste přizpůsobit zimní přípravu k mimořádně „našlapanému“ jaru, které bude končit o měsíc dříve než obvykle?

Připravovali jsme se stejně náročně jako v předchozích letech. Musím klukům poděkovat, že zvládli na jedničku. Vzhledem k silným mrazům jsme tréninky museli přizpůsobit, párkrát jsme třeba využili posilovnu, kam jinak moc nechodíme. Dvakrát týdně jsme se připravovali venku, jednou za sedm dnů, stejně jako loni, jsme využili fitnesss studio v Centrálu Kladno.

Na podzim jste se potýkali s velkou marodkou. Stačili se všichni vyléčit a budete mít konečně všechny hráče pohromadě?

Všichni, co měli zdravotní potíže se uzdravili a mohli trénovat naplno. Bohužel při srazu reprezentace se zranil Franta Pliml a musí podstoupit operaci plastiky křížového vazu, takže je vyřazen na celé jaro a přijde i o mistrovství světa. Přeji mu, aby se vyléčil a mohl nám být v příští sezóně k dispozici.

Do konce základní části chybí jen pět kol. V současné době máte na prvním místě CCM extraligy náskok čtyř bodů, budete brát zbývající utkání již jako přípravu na play-off?

Budeme samozřejmě ladit formu na vyřazovací boje,  ale na druhé straně by byla škoda, kdybychom o první místo přišli. Nebudeme se šetřit, naším malým cílem je skončit po základní části první.

Cítíte u hráčů větší motivaci. Jistě budou chtít vedle případného titulu se probojovat i do reprezentace?

Teď se především soustřeďujeme na klubový úspěch a až potom je MS. Kluci, kteří bojují o nominaci na šampionát, se snaží předvádět co nejlepší výkony, bez ohledu, kdo je na střídačce. Jako reprezentační trenéři bychom si samozřejmě přáli, abychom měli nominaci hodně ztíženou a museli vybírat z velkého okruhu hráčů.

Asi je zbytečné se ptát na cíle. Budete spokojeni jen se ziskem titulu, o který jste loni přišli?

Loni jsme o titul přišli po fantastickém finále. Hned po prohraném utkání jsem slyšel od hráčů odhodlání vrátit titul zpět do Kladna. Je zde čtyři, pět mužstev, která rovněž prahnou po titulu a zvláště na Alpiq se chce každý vytáhnout. Do všech utkání půjdeme s pokorou, ale s cílem je všechna vyhrát!

Minulý rok jste si dost často stěžoval na špatný stav hrací plochy. Změnilo se něco v tomto směru a počítáte opět s variantou hrát play–off na druhé ploše ČEZ stadionu?

Jsme domluveni, že až na druhé ploše skončí hokejová sezóna, tak bychom položili „koberec“, abychom zde mohli hrát. Navíc máme na letošní rok od Magistrátu Kladno a SAMK přislíbeno, že se vybuduje hřiště i s mantinely, které by mělo splňovat parametry nejlepší hokejbalové  plochy v celé České republice! Vše by mělo být dokončeno na podzim, před začátkem nového ročníku.

Na podzim zůstal za očekáváním Dominik Barnošák. Jste přesvědčen, že jeho výkony budou na jaře lepší?

Musím se Dominika trochu zastat. Přišel s nálepkou nejlepšího střelce extraligy. Nebylo pro něho snadné přijít do mužstva, které je zvyklé hrát jinak, spíše sázíme na tři pětky, než jak byl navyklý z Třince. Navíc přišel do cizího prostředí, musel si zvyknout na nové zázemí, zaměstnání, což není snadné. O svých velkých přednostech mě přesvědčil na reprezentačních srazech a pochopitelně budu chtít, aby se tak prezentoval i v klubu. Věřím, že se všemi zásadními změnami vyrovnal a jeho výkonnost půjde hodně nahoru.

Z kádru byl překvapivě vyřazen jeden ze stavebních kamenů mužstva, Milan Schnaubelt. Můžete vysvětlit důvody?

Milan dostával na Kladně opakovaně hodně příležitostí. Teď, kdy se zdálo, že si konečně vše v hlavě urovnal, tak přišly další problémy. V zimní přípravě, kdy se velká většina hráčů snažila „polykat“ všechny tréninkové dávky, tak on se dostavil na jediný trénink!!! Nelíbilo se to ani kabině, přišla za mnou skupina hráčů a výsledkem bylo, že byl dočasně vyřazen do konce sezóny z kádru a pochopitelně i z reprezentace. Umožnili jsme mu hostování v Rakovníce, ale jsem zvědav, jak tam bude dojíždět na tréninky, když nechodil ani na Kladně. Bude záležet jenom na něm, jak k celé věci přistoupí. V létě uvidíme. Nehrajeme golf, tenis nebo jiný individuální sport, ale jsme kolektiv, kde je krédem jeden za všechny, všichni za jednoho! Bohužel se špatnou tréninkovou morálkou se nesetkám poprvé. V mužstvu takhle skončili třeba Vojtěch Butor nebo Lukáš Hudec, když zjistili, že na Kladně se musí trénovat! Vůbec o nich nevíme… Ale velice jsem zklamán i s tréninkovou morálkou dorostenců. Vyjma bratranců Procházkových a Prokopa nemají ostatní zájem. Na druhé straně by si měli vzít příklad z Tomáše Rejthara, který se vrátil ke hraní, s jakou intenzitou trénuje.

Určitě však máte radost z nečekané posily, Honzy Pospíšila, který se teď objevil v mužstvu. Počítalo se, že bude k dispozici až na play-off?

Honza měl od nás nabídku, ale jako Rakovničák chtěl ještě nováčkovi soutěže pomoci k záchraně. V únoru mně však volal, že je zklamán z přístupu spoluhráčů, kdy na tréninku se scházejí ve čtyřech v pěti, vedle bratrů Tvarůžků a brankáře Gerlicha, Honza, případně ještě jeden hráč!!! Volal jsem předsedovi Rakovníka Martinu Tvarůžkovi, který pochopil Honzovy důvody a v odchodu mu nebránil. Trénuje s námi čtrnáct dnů. V prvních dvou jarních kolech však Honza nemůže nastoupit, protože Rakovník na podzim odehrál sedmnáct utkání, kdežto Alpiq jen patnáct, takže zápasy musí „odstát“, aby nedošlo k porušení pravidel s hrozící kontumací.

Autor: (rc)


banbad


 1. zprávy

  Kraj poslal do kladenské nemocnice další finanční injekci, tentokrát 165 milionů

 2. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 3. foto

  FOTO: Krtečkovi je letos 60 let, město Kladno odhalilo jeho tvůrci Zdeňku Milerovi pamětní desku

 4. krimi

  Podvodník připravil muže z Kladenska o 50 tisíc, nedodal mu objednané zboží

 5. pozvánka

  Letní kino ve Slaném zažije Dívčí válku

 6. krimi

  V ulicích Kladna řádil vandal, který ničil zaparkované automobily

 7. pozvánka

  Přijďte se o víkendu pobavit na Družeckou pouť

 8. krimi

  Neznámý pachatel znehodnotil v objektu firmy kabel pro rozvod elektřiny

 9. video

  VIDEO: Kladenští Miners ve věku 6-8 let se zúčastnili největší události roku, turnaje First Cup

 10. soutěž

  Pravidelná soutěž s BURGER KING® o WHOPPER® menu

 11. sport

  SK Kladno v MOL Cupu do Dobříše, v případě postupu doma hostí Litoměřicko!

 12. krimi

  Pomozte kladenským policistům v pátrání po stříbrné octavii

 13. pozvánka

  Letní vinohraní v kině Sokol bude rozlučkou před prázdninami

 14. krimi

  Policisté zbavili kladenský Central dalšího zloděje, který tam opakovaně kradl

 15. video

  VIDEOREPORTÁŽ: Kladenský Labyrint přišel o svoji ředitelku

 16. krimi

  Mladík z Kladna uspořádal doma mejdan, hosté mu ukradli šperky i mobil

 17. sport

  Přinese nová koncepce návrat kladenských Rytířů do extraligy?

 18. krimi

  V Doksech se utopil rybář, policie nařídila pitvu

 19. zprávy

  Středočeské vodárny uzavřely dohodu se Slaným o převzetí vodohospodářského majetku

 20. foto

  Stříbrná Nikola Pöschlová, bronzoví Formánková, Hevessy a štafeta