Kladenští sportovci se zúčastnili běžeckého závodu 360° Challenge

Úterý, 14. dubna 2015 00:02

Kladenští sportovci se v sobotu zúčastnili prvního ročníku běžeckého závodu 360° Challenge. V závodních řadách se nejpočetnější skupina stali Spartan Race Training Group Kladno.

Kladenští sportovci se zúčastnili běžeckého závodu 360° Challenge (Foto: 360° Challenge)

Svoji exhibici představila také stále populárnější skupina Streetworkout Kladno a v roli pořadatele se představila trenérka Spartan Kids Kladno Veronika Šimáčková.

Jak už to tak bývá, skvělé věci vznikají pouhou náhodou. Tak tomu bylo i při založení závodu 360°Challenge. Zde se prostě a jednoduše setkaly dvě zapálené sportovkyně Veronika Šimáčková a Nikola Bartáková a dohodly se, že uspořádají běžecký závod. Nicméně ani jedna tehdy netušila, že připraví závod, u kterého lidé budou hledat spíše morální síly než ty fyzické.

Veronika Šimáčková (vpravo) a Nikola Bartáková (Foto: 360challenge.cz)

Minulou sobotu se uskutečnil v Riegrových sadech závod 360° Challenge, který byl prověřením celkové fyzické i psychické trénovanosti všech zúčastněných. Závodníci sice byli postaveni na trať dlouhou pouhých 6 km, ale jak se mohli sami přesvědčit, zdolat ji nebylo vůbec jednoduché.

Závod byl koncipován na 3 kola po 2 km a v každém okruhu byla připravena 4 stanoviště se dvěma cviky s vlastní vahou. Nejpočetnější skupinou závodníků byla známá kladenská parta cvičících nadšenců Spartan Race Training Group Kladno. Jejich nejrychlejší běžec Honza Oppolzer doběhl jako desátý. Tato skupina se ničeho nebojí a vy si je můžete pamatovat z angličákové výzvy, kdy právě angličáky dělali přes celé centrum města Kladna.

Jak říká sama trenérka skupiny, Alesia Rubachová, závod 360° Challenge byl mnohem náročnější než 5 kilometrový Spartan Race. K tomu spolupořadatelka Veronika Šimáčková dodala: „Jsme s Nikčou rády, že závod mnohé po fyzické stránce překvapil. Samy jsme nečekaly takovou náročnost a o to víc jsme rády, že lidé odcházeli po absolvování sice fyzicky vyčerpaní, ale psychicky silnější a nadšení. Já sama po prvním kole přesvědčovala jednu slečnu, která jej chtěla vzdát, ať to nedělá! Ale zároveň bych zmínila, že nejstarší účastnice závodu doběhla na neuvěřitelném čtvrtém místě mezi ženami!“

Dalším kladenským zářezem byla závěrečná exhibice kladenské skupiny Streetworkout Kladno. I přes to, že její hlavní představitel Fanda Bureš se z osobních důvodů nemohl zúčastnit, skupina mu určitě ostudu neudělala. Její členové předvedli exhibici, u které se spoustě pozorovatelů zatajoval dech.

A jak tedy vidí samotný závod a další pokračování samotné organizátorky? Veronika Šimáčková se vyjádřila takto: „Pokud mohu mluvit za nás obě, závod byl splněním našich snů. U mě to dokonce sny předčilo, jelikož jsem nikdy na svůj vlastní závod pro dospělé nepomýšlela! Zároveň bych chtěla poděkovat všem účastníkům, že podpořily naši víru v něco výjimečného, Nikče za spolupráci, Martinu Čížkovi, spolutrenérovi ze Spartan Kids, za to, že je kdykoliv připraven mi s čímkoli pomoci, a samozřejmě své rodině za to, že mi tolerují mé sebeblbější nápady! A závodníkům bych vzkázala, aby mobilizovali své síly na podzimní ročník, protože se zase můžou těšit na obrovskou dávku adrenalinu!“

Info: 360challenge.cz