ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kladno ocenilo své sportovce, Kaberle se stal legendou, sportovcem města je Krsek, video

Sobota, 18. května 2024 08:26

Ve čtvrtek 16. května ocenilo Statutární město Kladno nejlepší sportovce roku 2023. Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec města Kladna se uskutečnilo v Hale Strojovna.

Nejlepším sportovcem roku 2023 porota složená z novinářů, zástupců města, České unie sportu a Sportovních areálů města Kladna zvolila atleta Matěje Krska. Titul legendy kladenského sportu přijal František Kaberle starší. Porota udělila celkem 18 cen.

Nově vzniklá anketa Sportovec města Kladna navazuje na letitou tradici oceňování sportovců v největším městě Středočeského kraje s cílem zajistit kontinuitu a pozdvihnout prestiž ankety pod záštitou Statutárního města Kladna.

V rámci prvního ročníku vyhlašování byli ocenění nejlepší sportovci za rok 2023. V kategorii jednotlivců do 15 let obsadila první místo běžkyně Marie Mikulíková – žákovská mistryně republiky na 3 000 metrů. Druhé místo obsadil nadějný gymnasta Daniel Strkula, jenž na republikovém finále soutěže ve sportovní gymnastice získal stříbrnou medaili v kategorii kadetů. Třetí příčku obsadil atlet Adam Alföldi, který zaujal zejména překonáním čtyřmetrové hranice a vítězstvím ve skoku o tyči na republikovém mistrovství žáků.

Právě starší žáci atletického oddílu A. C. Tepo Kladno byli ve věkové kategorii do 15 let oceněni jako nejlepší kolektiv.

Nejlepším sportovcem do 20 let byl v roce 2023 hokejista Jiří Ticháček. Obránce extraligových Rytířů získal stříbrnou medaili na mistrovství světa juniorů, usadil se v základní sestavě Kladna a na podzim obdržel premiérovou pozvánku do národního týmu mužů na turnaj Karjaly. Druhou příčku porota přiřkla plavci Denisi Borovkovi, který exceluje jak v dálkovém plavání, tak na kratších závodech v bazénu. V roce 2023 získal zlato z juniorského mistrovství republiky na 400, 800 a 1500 metrech, v dálkovém plavání bral zlato z mistrovství republiky na 5 a 20 kilometrech. Úspěšný rok má za sebou také běžkyně Radana Lapáčková, které v anketě patřilo třetí místo. Získala tři zlaté medaile na mistrovství republiky – dvě na 3000 metrech, jednu na 3000 metrech s překážkami. V běhu na 3000 metrů obsadila 9. místo na juniorském mistrovství Evropy.

Mimořádné ocenění v kategorii mládeže do 20 let získal plavec Filip Jícha, který v září 2023 v čase 13 hodin a 41 minut zdolal Lamanšský průliv. Na šedesátikilometrové trase překonával mořské proudy i sám sebe. Jeho výkon měl navíc charitativní přesah. Fundraisingová kampaň, kterou Jícha uspořádal, vynesla více než 55 tisíc korun pro Dětský domov Ledce.

Nejúspěšnějším kolektivem do 20 let se stali hokejbaloví dorostenci HBC Kladno, kteří v roce 2023 obhájili titul mistra republiky.

 

 

Vrcholem večera bylo dekorování Legendy kladenského sportu. Ocenění z rukou primátora Milana Volfa převzal František Kaberle starší – hlava jedné z nejúspěšnějších hokejových rodin světa, otec Františka a Tomáše a jeden z nejúspěšnějších obránců československé hokejové historie za Kladno v letech 1970-1983 odehrál 369 ligových utkání, v nichž vstřelil na obránce úctyhodných 46 branek. S Kladnem získal pět mistrovských titulů a vítězství v Poháru mistrů evropských zemí. Je dvojnásobnými mistrem světa z let 1976 a 1977 a Československo úspěšně reprezentoval i na 1. ročníku Kanadského poháru v září 1976, kdy národní tým odešel poražen až z velkého finále proti Kanadě. Za národní tým odehrál 107 duelů. Po skončení hráčské kariéry působil v kladenském klubu jako sekretář, trenér mládeže a později i dospělých. V roce 2010 byl uveden do Síně slávy českého hokeje, v roce 2014 do Síně slávy kladenského hokeje.

Kompletní výsledky a fotogalerii naleznete na webu ankety https://sportoveckladna.cz/.


 1. zprávy

  Den zdraví v kladenské nemocnici ve čtvrtek od 9 do14.00 hodin

 2. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 3. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 4. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 5. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 6. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 7. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 8. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání

 9. zprávy

  Slánská galerie V Troubě představila fotografie amatérských autorů z města a okolí

 10. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 11. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

 12. zprávy

  Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

 13. krimi

  U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

 14. zprávy

  Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

 15. krimi

  Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

 16. zprávy

  Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

 17. zprávy

  Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

 18. zprávy

  Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

 19. zprávy

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 20. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek