SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

V Dobrovízi je nové stanoviště k vážení kamionů

Neděle, 21. května 2023 09:15

Spolu s Centrem dopravních služeb policisté kontrolovali a vážili kamióny na novém stanovišti v Dobrovízi zřízeném právě pro tyto účely.  Kamionová doprava je nedílnou součástí každodenního života na silnicích a dálnicích Česka. Na nich se ale mnohdy pohybují soupravy přetížené, které poškozují komunikace, ale jsou i ohrožením pro další motoristy. 

Nákladní doprava a kontroly s ní spojené jsou tak jednou z hlavních priorit středočeské policie. K těm jsou ale zapotřebí místa, kam lze kamiony odklánět a kontrolu bezpečně provést. A středočeská policie disponuje od včerejšího dne (17. 5. 2023) dalším místem, kde lze kontroly, spojené i s vážením kamionů, bezpečně zrealizovat. Ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje a Krajským úřadem Středočeského kraje bylo vytipováno a upraveno pro potřeby policie vážní místo v katastru obce Dobrovíz, mezi dálnicemi D6 a D7. Nové stanoviště by mělo být do budoucna technicky upraveno i pro potřeby Celní správy (rentgenování vozidel), osvětleno a vytvořeno zázemí pro službu konající policisty.

Kontroly probíhaly již během včerejšího dne, kdy policisté zkontrolovali na tomto novém stanovišti 22 nákladních souprav, 2 z toho byly přetížené – jejich řidiče i přepravce oznámili policisté místně příslušným správním orgánům k projednání. V jednom případě porušil řidič tzv. sociální předpisy, kdy nedodržel dobu řízení a bezpečnostní přestávky – tento přestupek bude rovněž na základě oznámení policistů projednávat správní orgán. Oznámen byl i řidič, který neměl v příslušných dokladech zapsané tažné zařízení za vozidlem, a tedy neměl oprávnění mít napojený přívěs. Současně byla vybrána i kauce za přetížený kamion, a to v částce 50 tisíc korun.

Vážní místo bylo oficiálně „otevřeno“ pro kontrolu kamionové dopravy včerejšího dne, a to za účasti náměstka ředitele policie Středočeského kraje plk. Reného Petáka, vedoucího odboru služby dopravní policie plk. Zdeňka Štěpánka, náměstka hejtmanky pro silniční dopravu Karla Bendla a zástupce Krajské správy a údržby silnic Karla Motala, vedoucího oblasti Kladno. 

Středočeská policie využívá k vážení kamionů dva vozy značky Mercedes Benz typu Sprinter pořízené z daru Středočeského kraje, první v roce 2018, druhé obdrželo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje v roce 2021. Oba vozy jsou vybaveny technikou potřebnou k vážení vozidel, a to jak metodou stacionární, tak i dynamickou. Uvnitř je také speciální technika sloužící k okamžitému vyhodnocování a zpracování provedených kontrol. Od roku 2018 do současnosti se díky této speciální technice podařilo středočeským policistům zkontrolovat na dva tisíce vozidel a vybrat kauce za více jak dvanáct miliónů korun.

 


 1. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 2. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 3. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 4. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 5. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 6. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 9. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 10. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 11. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 12. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 13. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 14. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 15. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 16. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 17. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 18. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 19. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 20. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů