ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci pomáhají občanům i v situacích o kterých se moc nemluví

Středa, 16. listopadu 2022 09:36

Městská policie Kladna není jen složkou, která jen rozdává pokuty za parkování. Naopak jednou z jejich hlavních činností, mimo dohledu nad pořádkem ve městě, je pomoc občanům Kladna. Například s příchodem chladnějšího počasí se na strážníky obrací stále více řidičů osobních vozidel s žádostí o pomoc při nastartování.

Kladenští strážníci pomáhají občanům i v situacích o kterých se moc nemluví (Foto: MP Kladno)

Kladenští strážníci jsou připraveni podat pomocnou ruku občanům, kteří to potřebují. Na lince 156 denně přijímají operátoři oznámení o špatně zabezpečených zaparkovaných vozidlech, která mají otevřená okna, klíče v zámku dveří, zatoulaných psech nebo žádostí o pomoc při zvednutí osob, které doma upadly. S příchodem chladnějšího počasí se na strážníky obrací stále více řidičů osobních vozidel s žádostí o pomoc při nastartování.

„O takovou pomoc požádal hlídkující strážníky řidič, kterému se jeho vozidlo zastavilo kvůli vybité baterii a blokovalo průjezd křižovatkou. Hlídka přivolala kolegy, kteří během chvíle na místo přivezli startovací stanici, díky které strážníci vozidlo nastartovali a obnovili tak plynulý provoz. Tuto pomoc strážníci řidičům poskytují bezplatně a během celého roku,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.