ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na obchvatu u Slaného se stala vážná dopravní nehoda

Pátek, 11. listopadu 2022 15:53

Vážná dopravní nehoda nákladního vozidla, dodávky a osobního automobilu zastavila na několik hodin provoz na novém obchvatu Slaného na silnici č. 16 v prostoru křižovatky s vedlejší silnicí mezi obcemi Luníkov a Hobšovice.

Na obchvatu u Slaného se stala vážná dopravní nehoda (Foto: HZS Středočeského kraje)

Operační důstojník k události vyslal jednotky HZS Kralupy nad Vltavou a Slaný a SDH Zlonice. Z kladenské stanice vyjel kromě velitele čety také vyprošťovací automobil, který ale nebyl na místě potřeba, takže byl z cesty odvolán.

Těžce zraněný řidič dodávky byl po nezbytném ošetření transportován vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Další dvě osoby s lehčím poraněním převezly posádky zdravotnické záchranné služby do slánské nemocnice.

Vzhledem k očekávanému delšímu zásahu odeslal velitel dobrovolnou jednotku na zálohu stanice HZS Slaný. Hasiči zajistili všechna vozidla proti vzniku požáru a po odvozu zraněných spolupracovali při vyšetřování nehody s policií, která událost dokumentovala i pomocí dronu. Po příjezdu odtahové služby pomohli s naložením dodávky a osobního vozu. Na závěr se s přivolanou četou silničářů podíleli i na úklidu místa nehody. Zásah byl ukončen krátce po 13. hodině, chvíli poté policie obnovila provoz.

HZS Středočeského kraje – Ladislav Holomčík