Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté zadrželi recidivistu, ukradl dvě elektrokoloběžky

Středa, 7. září 2022 09:13

Skvělou spolupráci s ještě lepším výsledkem předvedli policisté z obvodního oddělení Unhošť společně s kolegy z kladenské hlídkové služby a kriminalisty. Těm se podařilo ztotožnit, vypátrat a zadržet pachatele majetkové trestné činnosti, který v této oblasti není žádným nováčkem. Nyní si vyčkává na trest ve vazební věznici.

Kladenští policisté zadrželi recidivistu, ukradl dvě elektrokoloběžky (Ilustrační foto: KL)

V pátek 26. srpna, před šestou hodinou ranní, se v tu dobu neznámý pachatel, dostal do garáže domu v Hřebči, odkud odcizil dvě elektrokoloběžky v celkové hodnotě dosahující 30 tisíc korun.

„Rodina zjistila, že jim v garáži chybí elektrokoloběžky, proto kontaktovali policisty. Důsledným šetřením pak došli policisté společně s kriminalisty na stopu podezřelého. V den krádeže, v odpoledních hodinách, policisté z oddělení hlídkové služby, v ulici Milady Horákové v Kladně, osobu zadrželi a eskortovali na unhošťské policejní oddělení k dalším služebním úkonům,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Po veškerých úkonech šestačtyřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, který byl v posledních třech letech odsouzen za majetkovou trestnou činnost, si na výši trestu vyčkává ve vazební věznici,“ dodala mluvčí Richterová.