Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Hurá do školy, akce, která zaplnila náměstí ve Slaném

Pátek, 2. září 2022 10:35

První školní den pro děti a nejen pro ně město Slaný, už od 10.00 hodin, uspořádalo pod taktovkou Jakuba Hložka z odboru slánské kultury. Zábavně naučné dopoledne na Masarykově náměstí s názvem „Hurá do školy,“ bylo povedeným počinem, protože se náměstí opravdu zaplnilo malými i velkými návštěvníky, které přivítal starosta města Martin Hrabánek v doprovodu místostarosty Radka Vondráčka.

Foto: Pavel Varvařovský

Lákadel bylo opravdu hodně. Stánky s občerstvením doplnil doprovodný program s ukázkou techniky hasičů, městské policie nebo technických služeb města. Nechyběli stánky městské knihovny, která představila mimo jiné novou knihu Kladensko a Slánsko z nebe. Ta je k dostání ve slánském infocentru. Kniha paradoxně mohla vzniknout i proto, že nelétala dopravní letadla dle standardního letového programu vzhledem k pandemickým opatřením. Dále byly k vidění stánky hvězdárny Slaný, DDM Ostrov Slaný, Ekokomu, školy angličtiny pro nejmenší Mortimer a v neposlední řade si mohli vyzkoušet všichni zajímavé pokusy u Laborek.cz z gymnázia, které jsou známé stálou spoluprací s pořadem Zázraky přírody.

Doprovodný program byl ve znamení tance a zpěvu. O taneční vystoupení se postaral slánský KT Divergent a svým programem, který roztančil a rozezpíval zaplněné náměstí, hudebně taneční seskupení Zlobidla s. r. o. pod vedením slánské rodačky Jany Bokové. O těch se dá říct, že se vrátili na místo činu. Před pár týdny na náměstí a v jeho okolí totiž dotočili úspěšný videoklip, ve kterém účinkovali nejen záchranné složky a městská policie, ale dokonce si v něm zatančil i slánský starosta.

„Zahájení školního roku je pro mne vždy svátkem, proto jsem rád pozdravil prvňáčky ve škole a děti na akci Hurá do školy,“ uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek.

Pavel Varvařovský