Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž z Kladna přivezl do sítenského sídliště nevybuchlou munici

Pátek, 29. dubna 2022 12:42

Dost riskantní počin udělal postarší muž z Kladna. Ten našel ve čtvrtek při procházce v lese nevybuchlou munici. Ovšem místo, aby zavolal policii, naložil vše do svého osobního vozu a odjel domů, na Sítnou.

Muž z Kladna přivezl do sítenského sídliště nevybuchlou munici (Foto: KL)

Když se muž druhý den probudil, zjistil, že si se svým nálezem, který má v zaparkovaném automobilu v sídlišti plného lidí, neumí poradit. Proto se obrátil na policii. Na místo okamžitě vyjely hlídky jak státní, tak městské policie. V momentě byla Ústecká ulice opáskovaná a strážníci pouštěli domů jen místní obyvatele.

„Policisté místo zajistili a počkali na příjezd pyrotechnika, který munici odborně naložil a převezl k bezpečné likvidaci,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Policie upozorňuje občany pro jejich bezpečnost, aby při nálezu jakékoliv munice vždy místo oznámili na policejní služebnu a do příjezdu policejní hlídky se zdržovali od místa nálezu v dostatečné vzdálenosti. V žádném případě s municí nemanipulujte a především se ji nesnažte sami převážet. O možném nálezu munice je třeba poučit i děti, aby věděly, jak se mají v takové situaci zachovat a zůstat v bezpečí,“ dodala Michaela Richterová.