ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Konec roku byl pro kladenské strážníky náročný

Úterý, 4. ledna 2022 08:35

Každý slaví konec roku a příchod toho nového po svém. Bohužel někteří to s alkoholem hodně přehnali a vše často končilo rvačkami, zraněními a šarvátkami se strážníky a policií. Během posledního dne roku skončilo v rukách strážníků také několik řidičů, kteří se na cestu autem posílili alkoholem nebo zapomněli, že mají vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Foto: MP Kladno

Hned čtyři muži skončili v poutech v centru města. Na tísňovou linku oznámil muž, že na třídě T. G. Masaryka došlo k potyčce mezi více osobami. Na místo vyjely dvě hlídky strážníků a také policisté. Nejagresivnějšímu muži byla strážníky nasazena pouta, to se nelíbilo jeho kamarádům a vydali se mu na pomoc. Po krátké potyčce se strážníky a policisty v poutech skončili další tři muži. Všechny si pak policisté převzali k dalšímu šetření.

Hlídky strážníků vyjížděly také k ležícím osobám na chodnících a lavičkách. Tito lidé to s oslavami přehnali a už nedokázali dojít domů. Některé si museli do své péče převzít zdravotníci.

Prvního takového si strážníci všimli při kontrolní činnosti v ulici Průmyslová. Řidič kličkoval po vozovce ze strany na stranu. Hlídka vozidlo zastavila a požadovala po jeho řidiči předložení dokladů, potřebných k řízení. Muž předložil pouze osvědčení o registraci vozidla a svou totožnost uvedl pouze ústně. Lustrací bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení. Protože řidič odmítl strážníkům dechovou zkoušku, tak k jejímu provedení řidiče vyzval přivolaný policista. Přístroj ukázal 0,72 promile alkoholu v dechu.

Dalším řidičem, který nerespektoval jemu vyslovený zákaz řízení byla žena, která ještě ve vozidle vezla svou malou dceru a svého známého. Hlídka strážníků, která za vozidlem jela delší dobu, řidičku zastavila v ulici Americká. Po zastavení vozidla spolujezdec vystoupil a chtěl odejít, řidička si pohotově přesedla na jeho místo a začala strážníkům tvrdit, že vozidlo neřídila. Hlídka ženu upozornila, že po celou dobu, co jela za ní, byla v provozu palubní kamera a z její cesty je vyhotoven kamerový záznam. Pod tíhou důkazů se žena k řízení vozidla přiznala a strážníkům oznámila, že má vysloven zákaz řízení. I tuto řidičku si převzali k dalšímu šetření policisté.