Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

U Kladna havaroval motorkář, nedal mu přednost kamion

Úterý, 15. června 2021 16:32

K dopravní nehodě kamionu s motocyklem došlo v úterý po 14. hodině u kladenské pekárny La Lorraine poblíž Kožovy hory. Muž za volantem nedal přednost při odbočování doleva a šofér za řídítky, aby se vyhnul čelnímu střetu, svůj stroj strhl k zemi. Pádem si přivodil těžká zranění. Jeho spolujezdkyně pak utrpěla poranění lehčího charakteru. Oba skončili v nemocnici.

U Kladna havaroval motorkář, nedal mu přednost kamion (Foto: KL)

„Osmačtyřicetiletý cizinec jedoucí v kamiónu při odbočování doleva k pekárně nedal přednost protijedoucímu motocyklu. Jeho třiapadesátiletý šofér, aby se vyhnul čelnímu střetu, motorku za jízdy položil k zemi. S ním jako spolujezdec cestovala také jedenatřicetiletá žena,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková a dodala: „U řidiče nákladního vozu byla na místě provedena dechová zkouška, která dopadla s negativním výsledkem. U motorkáře vzhledem k jeho zranění nebylo možné dechovou zkoušku provést, proto u něj bude udělán v nemocnici odběr biologického materiálu.“

„Na místě jsme uklidili vyteklé provozní kapaliny a provedli protipožární opatření,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí Středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

„Na místě dopravní nehody se nacházely dvě poraněné osoby. Ženu jsme sanitním vozem převezli s lehkým zraněním do kladenské nemocnice, muže jsme pak letecky transportovali s poraněním horních končetin a otřesem mozku do nemocnice Motol,“ řekla mluvčí záchranné služby Petra Homolová.


Autor: (mv)