ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Kladensku uctili památku hrdinů druhé světové války

Pondělí, 10. května 2021 07:20

V Kladně, Slaném nebo také na Brandýsku uctili na Den vítězství památku hrdinů 2. světové války. Věnce se kladly na předem vybraných místech. Vzhledem k pokračujícím koronavirovým opatřením se ani letos nemohly konat hromadné pietní vzpomínky.

Na Kladensku uctili památku hrdinů druhé světové války (Foto: MěU Slaný)

„Na Kladensku jsme letos vybrali sedm míst, kde jsme položili věnce a zapálili svíčky. Letos se poprvé k členům Československé obce legionářské Kladno připojili i zástupci Klubu přátel hornických tradic ve slavnostních hornických uniformách,“ uvedla předsedkyně Československé obce legionářské Kladno Eva Armeanová.

Věnce byly položeny například v Kladně ve Vodárenské ulici, u pomníku Rudé armády na kladenských hřbitovech, u pomníku Rudoarmějce v parku podél ulice Milady Horákové nebo na Sletišti. Pietní akt se konal také v Tuchlovicích, Brandýsku a Slaném.

Konec druhé světové války a její oběti uctil také starosta města Slaného Martin Hrabánek a místostarosta města Radek Vondráček položením věnců.

„Byli jsme s kolegou Munzarem vzpomenout na oběti druhé světové války u pomníčku v Dubí a u Sokolského památníku na Sletišti,“ napsal na svém profilu bývalý primátor města Kladna Dan Jiránek.

Autor: (mv)