Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Za neoprávněné používání cizí karty hrozí muži z Kladna vězení

Sobota, 24. dubna 2021 10:00

Nepoctivý nálezce z Kladna nalezl peněženku, ve které byla i platební karta. Té se zmocnil a začal utrácet. Policisté ho vypátrali a v předešlých dnech s ním vyšetřovatelka kriminální služby zahájila trestní stíhání. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Za neoprávněné používání cizí karty hrozí muži z Kladna vězení. (Ilustrační foto: KL)

Operativním šetřením se podařilo zjistit, že obviněný 17. ledna letošního roku nalezl v Kladně v Purkyňově ulici pánskou peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a především s platební kartou, která patřila sedmadvacetiletému muži z Lounska.

„Muž platební kartu opakovaně použil při bezkontaktní platbě. Jednalo se o celkem čtyři platby v hodnotě 967 korun. Pátá platba, o kterou se pokusil 26. ledna, nebyla realizována pro nedostatek disponibilních prostředků,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Vyšetřovatelka služby kriminální policie proto již zahájila v minulých dnech trestní stíhání padesátiletého muže z Kladna a to pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muži za jeho protiprávní jednání hrozí až dva roky za mřížemi.

Autor: (red)