Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Orli nestačili na favorizované Karlovarsko a v jednoznačné bitvě padli

Sobota, 19. prosince 2020 09:00

Volejbalisté Kladna nestačili na domácí palubovce na silné Karlovarsko, kterému podlehli 0:3 na sety. Orli se v průběhu utkání dostali do vedení na delší dobu jen ve druhé sadě, ale jinak byl zápas v jasné režii hostujícího celku, který si došel pro přesvědčivé vítězství.

Ilustrační foto: KL

Volejbalisté Kladna si chtěli spravit chuť po domácí porážce s Odolenou Vodou, dopředu ale museli tušit, že proti Karlovarsku to budou mít nesmírně těžké. Soupeř totiž z osmi dosud odehraných duelů pokaždé bodoval a prohrál dosud jen jedinkrát! A roli favorita potvrdili hosté i přímo na palubovce.

Jasnou dominanci Karlovarska dokazuje vysoký rozdíl ve skóre všech setů, ale i ostatní statistiky. Hosté uhráli o tři esa víc než Kladeňáci a stejně tak měli více úspěšných bloků. V individuálních statistikách dominovali hostující Lukáš Vašina a Lukasz Wiese. První uhrál sám patnáct bodů a druhý přidal o pouhé dva body méně! Na kladenské straně měl nejúspěšnější Tomáš Hýský bodů deset.

Už první sada napověděla, jak se bude celý zápas vyvíjet. Hosté ji totiž zvládli způsobem start – cíl. Od úvodu vedli a orli dokázali jen třikrát srovnat stav. Rychle to naopak bylo už o sedm bodů a v závěru Karlovarsko svoje vedení ještě navýšilo a vyhrálo desetibodovým rozdílem 25:15!

Domácí si tak užili svoji krátkou chvíli slávy, kdy vedli, jen ve druhém setu. Ze stavu 3:3 dokázali Kladeňáci odskočit až do tříbodového rozdílu, jenže hosté zahráli zkušeně. Sedmi vybojovanými míči v řadě se dostali do pohodlného vedení a druhou sadu vyhráli 25:18.

A stejným rozdílem skončil i poslední set. Karlovarsko mělo od úvodu propastný náskok a přestože Kladno v závěru trochu mírnilo ztrátu, došlo si pro pohodlné sedmibodové vítězství.

Kladenští volejbalisté tak prohráli druhý duel v řadě a v tabulce extraligy jsou s jedenácti body dál třetí od konce. Další duel odehrají orli už v sobotu, kdy to ovšem budou mít znovu velmi těžké! Budou totiž hrát na palubovce Českých Budějovic, které vedou celou soutěž!

Kladno volejbal cz – ČEZ Karlovarsko 0:3

Sety: 15:25, 18:25, 18:25. Esa: 3:6. Bloky: 6:10.

Kladno volejbal cz: Křesťan (9), Zajíček (5), Kraffer (5), Hýský (10), Fortuník (2), Kyjanica (7), libero Kunc. Střídali Palgut (0) a J. Mikulenka (0).

ČEZ Karlovarsko: Keemink (2), Vašina (15), Wilson (5), Wiese (13), Patočka (5), Indra (9), libero Pfeffer. Střídali Baláž (1), Lux (0) a Kočka (0).

Autor: (fa)