ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na škole E. Beneše v Kladně udělali experiment v podobě virtuální třídní schůzky

Pátek, 13. listopadu 2020 07:20

Školní budovy stále zejí prázdnotou, což ale neznamená, že žáci a učitelé mají prázdniny. V SOŠ a SOU na náměstí Edvarda Beneše, je v plném proudu distanční výuka. Říjnový přechod na tuto formu zde zvládli na jedničku. Dopomohlo jim k tomu výborné technické zázemí, vysoká profesionalita a aktivita pedagogického sboru. Tento týden tam uspořádali virtuální třídní schůzky.

Na škole E. Beneše v Kladně udělali experiment v podobě virtuální třídní schůzky (Foto: SOŠ a SOU, Kladno, náměstí Edvarda Beneše)

„Více než 75 procent hodin probíhá formou videokonferencí, účastní se jich drtivá většina žáků. Učitelé jsou velmi kreativní, i z domácích pracovišť profesionálně a zajímavě vyučují. Používají prezentace, videa, on-line přednášky, názorné pomůcky, tvoří si interaktivní testy,“ chválí chod školy ředitel Petr Paták.

V úterý 10. listopadu ve škole realizovali odvážný experiment. Zorganizovali virtuální třídní schůzky. Úspěch byl nad očekávání skvělý, zúčastnilo se téměř 90 procent rodičů. Na programu schůzek byla klasifikace, účast žáků ve výuce a připomínky a náměty zákonných zástupců k distanční výuce. Ukazuje se, že žáci i rodiče jsou s výukou spokojeni, chválí aktivní a kreativní přístup pedagogického sboru. Situace ve společnosti je opravdu složitá, ale v této škole vzdělávání funguje i v intencích přísných opatření.

Autor: (red)