Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Musherskou sezonu odstartovaly první závody

Pátek, 16. října 2020 07:10

Sezona závodů psích spřežení oficiálně odstartovala! Předminulý a minulý víkend se závodilo v podkrušnohorském Hrobě a v krušnohorských Abertamech, kde zanechali výraznou stopu i kladenští musheři.

Foto: Jiří Stejskal

Musherská sezóna odstartovala předminulý víkend v podkrušnohorském Hrobě, kde se konal závod Hrobská jízda. Toho se díky finanční podpoře magistrátu města Kladna zúčastnili i kladenští musheři, kteří byli v konkurenci 80 závodníků ve všech kategoriích hodně vidět. Na 7,2 kilometru dlouhé trati brali nakonec hned několik úspěchů! Ondřej Stejskal skončil se svým omlazeným týmem s šesti psy husky na druhém místě a Jiří Stejskal se svými čtyřnohými parťáky dokončil jako čtvrtý. V kategorii C (otevřená kategorie do čtyř psů) bral prvenství Václav Zetek.

O uplynulém víkendu pak závodníci se svými psy absolvovali další závod, tentokrát v krušnohorských Abertamech. Jednalo se přitom o pravděpodobně poslední podzimní klání, protože další závody byly zrušeny. V deštivém a sychravém počasí vyrazili musheři na trať na koloběžkách, kolech a kárách. Největší zastoupení měli kladenští závodníci, ve všech kategoriích jich bylo dohromady jedenáct. V kategorii C1 (kategorie pro sibiřské husky do 4 psů) skončila Anita Bebr na druhém místě a Jiří Stejskal bral ve stejné kategorii čtvrtou pozici. Ondřej Stejskal byl v kategorii A1 (kategorie pro sibiřské husky do 8 psů) druhý, když o pouhou sekundu porazil Petra Svobodu. Lucie Müllerová obsadila 5. místo a Tomáš Lorenz byl na svém biku třetí.

Stejně jako ostatní sporty i mushing nyní čeká nucená přestávka. To je pro mushery nepříjemné zejména z toho hlediska, že se pilně připravovali na blížící se ME v Itálii. Nyní je jejich start ohrožen.

Foto: Jiří Stejskal
Foto: Jiří Stejskal

Autor: (fa)