Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli bojovali se silným Jihostrojem statečně, nakonec berou bod

Neděle, 11. října 2020 08:10

Volejbalisté Kladna se na domácí palubovce srdnatě bili se suverénním českobudějovickým Jihostrojem, který jako první tým v sezoně připravili alespoň o bod. Orli po třech setech vedli, potom ale soupeř srovnal a ve zkrácené hře si došel pro vítězství.

Orli bojovali se silným Jihostrojem statečně, nakonec berou bod (Ïlusstrační foto: KL)

Kladeňáci oproti poslednímu zápasu na půdě Zlína zlepšili zejména podání. Zatímco na Moravě zahráli za celý zápas jen jediné eso, v sobotu doma jich zaznamenali rovnou osm. Soupeř byl o jedno úspěšnější, dominoval ale zejména na bloku. Touto herní činností totiž uhrál hned 19 bodů.

„Oproti utkání ve Zlíně jsme určitě podali lepší výkon. S herním projevem jsem byl spokojený, na druhou stranu máme stále co zlepšovat,“ hodnotil po utkání trenér domácích Milan Fortuník.

První set byl dlouho vyrovnaný, lámat se začal až okolo stavu 11:13. Právě v tu chvíli uhrálo Kladno čtyři míče v řadě a šlo do dvoubodového vedení, soupeř ale odpověděl rovněž čtyřbodovou sérií a posléze si díky kladenským chybám vytvořil náskok čtyř bodů. Ten dokázali hosté v závěru ještě navýšit a první sadu pro sebe urvali v poměru 25:19.

Druhý set byl ještě vyrovnanější, tentokrát se šťastnější koncovkou pro domácí orly. Kladeňáci si zvládali držet dvou až tříbodový náskok, soupeř ale uhrál čtyři míče po sobě a rázem to bylo z pohledu domácích 18:19. Orli se ovšem nesesypali a v závěru dvěma body srovnali díky výsledku 25:23.

A obdobně vyrovnaná byla i třetí sada! Týmy se dlouho přetahovaly o vedení, Kladno se ale dostalo do slibné pozice, když vedlo už 23:21. Jihostroj se třemi body znovu dostal do vedení a měl setbol, orli ale uhráli také tříbodovou sérii a vyhráli 26:24. Zápas tak mohli rozhodnout ve svůj prospěch ve čtvrté hře!

Tu ale zvládli velmi zkušeně Jihočeši! Vcelku brzy si vytvořili šestibodový náskok (9:15), který si zkušeně pohlídali až do konečného výsledku 19:25. Došlo tak až na zkrácenou hru, ve které hosté po celou dobu vedli, díky čemuž si dokráčeli pro bonusový bod.

Kladeňáci, kterým se letos zatím nedaří na půdě soupeřů, tak doma proti silnému soupeři zapsali bod. Jako první tým v této sezoně tak suverénní České Budějovice připravili obrali alespoň o bod. Nyní čeká všechny týmy nařízená čtrnáctidenní přestávka z rozhodnutí vlády.

Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice 2:3

Sety: 19:25, 25:23, 26:24, 19:25, 11:15. Esa: 8:9. Bloky: 10:19.

Kladno volejbal cz: Palgut (4), Křesťan (25), Zajíček (10), Kraffer (15), Hýský (6), Kyjanica (14), libero Kunc. Střídali Mikulenka (5), Vostárek (0).

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek (12), Ondrovič (14), De Amo (2), Todua (4), Stoilovic (8), Rejlek (7), libero Kryštof. Střídali Schouten (7), Mach (10), Koranda (0), Piskáček (0),

Autor: (fa)