Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Miners slavnostně otevřeli vysněné nové zázemí

Pátek, 26. června 2020 07:40

Baseballisté a softballisté z Miners Kladno se konečně dočkali a ve čtvrtek slavnostně otevřeli nové zázemí, které vzniklo díky podpoře města Kladna. V modulární stavbě mají hráči dvě šatny, posilovnu, společenskou místnost a sociální zařízení. Budovu dostali Miners jako vysněný dárek ke třicetiletému výročí, které klub slaví právě letos.

Miners slavnostně otevřeli vysněné nové zázemí (Foto: KL)

„Jsem rád, že se to přes všechny komplikace podařilo realizovat v relativně krátkém čase,“ ocenil radní pro rozvoj Lukáš Hanes. Realizace modulární stavby, která stála město čtyři miliony korun, totiž trvala pouhé tři měsíce. „Ve chvíli, kdy jsme měli přistoupit k demolici, se zjistilo, že původní stavba nemá majitele. Proto jsme ji museli legalizovat a teprve poté se mohlo přistoupit k demolici původní budovy, která byla v úplně katastrofálním stavu. To bylo největší zdržení,“ doplnil Hanes.

Právě on spolu s primátorem Danem Jiránkem a prezidentem klubu Petrem Barochem dohlížel na to, jak mladí hráči Miners ve čtvrtek odpoledne slavnostně přestřihli pásku před vstupem do nové budovy. Ta v sobě skrývá šatny a sociální zařízení, ale také menší posilovnu a klubovnu. Na stavbu pak dohlíží namontované kamery.

„Nás k tomu vedl zoufalý stav šaten, které tady zbyly po fotbalistech. Nemělo smysl tu budovu opravovat, nebyla kvalitně provedená. Rozhodli jsme se využít stavebnicový modulový systém, protože takhle bychom rádi dělali v budoucnosti i mateřské školy, kde potřebujeme například vyměnit nějaké pavilony během prázdnin. Tady si to vyzkoušíme a současně vybudujeme důstojné zázemí pro malé baseballisty,“ říká Dan Jiránek.

„Za toto zázemí jsme strašně rádi, těší nás to o to víc, že letos slavíme 30 let klubu. Městu bych chtěl strašně moc poděkovat, protože právě od něj jsme dostali celou dotaci,“ neskrýval nadšení prezident klubu Petr Baroch. „Máme tu kategorie od jedenácti let až po muže. Mladší hráči a kadetky trénují na 7. základní škole. Není to tím, že bychom je tu nechtěli, ale tím, že tu není prostor pro tolik kategorií. Potřebovali bychom ještě jedno hřiště,“ vysvětlil Baroch. Miners mají ve svých řadách aktuálně 179 hrajících baseballistů a softballistek, z nichž 135 je dětí.

„Dříve jsme tu využívali jen dvě místnosti, a to pouze během čtyř pěti měsíců za rok. Tuhle stavbu bychom chtěli využívat celý rok s tím, že posilovna bude hlavně pro patnáctileté, muže a kadetky, protože ti jsou na tom věkově tak, že už to můžou využívat. Další místnosti se budou používat hlavně během sezony,“ prozradil Baroch, který zároveň doplnil ještě jedno přání. „Doufáme, že vzájemná spolupráce nadále potrvá a Kladno se v příštích letech dočká i nového baseballového areálu a díky tomu i extraligových či mezinárodních utkání.“


Autor: (fa)