Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Ve Slaném si chtěl před Vánocemi lupič přilepšit, skončil v cele

Sobota, 28. prosince 2019 09:00

Den před Vánocemi došlo ve Slaném k loupežnému přepadení obchodu s potravinami, který se nachází v centru města. V půl deváté dopoledne do něj vstoupil ozbrojený muž a žádal po prodavačce finanční hotovost. Z místa činu odjel v policejním voze s pouty na rukou.

Foto: KL

„K obsluze za pokladnou přistoupil muž a pod pohrůžkou použití nože požadoval po prodavačce vydání finanční hotovosti. Pachatel byl během několika minut zadržen pracovníkem agentury, který se dostavil na prodejnu. Na základě telefonického oznámení se na místo činu dostavila i policejní hlídka obvodního oddělení Slaný a strážníci městské policie,“ uvedla k případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že pachatelem je třiačtyřicetiletý muž ze Severočeského kraje, u kterého byl nalezen nůž. Po provedené kontrole byl podezřelý pachatel eskortován na policejní služebnu k provedení prvotních úkonů a poté byl umístěn do policejní cely,“ dodala mluvčí Šteinerová.

I přes to, že při loupežném přepadení nedošlo k žádnému zranění osob ani odcizení finanční hotovosti, policisté tento případ prošetřovali jako podezření z trestného činu loupeže. Na Štědrý den byl podezřelý třiačtyřicetiletý muž obviněn z trestného činu loupeže a propuštěn z policejní cely. V současné době je za tento skutek vyšetřován na svobodě.

Autor: (red)