Doporučujeme rezervaci: Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun za kilo již dnes 7. – 9. května mapa na konci článku
Středa, 7. května 2025 07:36
V krajině nedaleko Slaného, na poklidném hospodářství obklopeném polnostmi a loukami, probíhá tradiční chov drůbeže, který se v dnešní době stává vzácností.
Prodej chlazených, vakuově balených s droby bude 7. – 9. května od 08.00 do 18.00 hodin. 125 korun za kilo. Žižice 16. u Slaného.
„Všechno je o podmínkách,“ říká místní chovatel, jehož cílem není masová produkce, ale kvalitní maso plné chuti. Kuřata zde žijí v teple, na voňavé slámě, s dostatkem prostoru k přirozenému pohybu.
Krmena jsou výhradně směsí kvalitního šrotu, a dokonce si farmář vyrábí vlastní granule bez chemických přísad. Výsledkem je kuřecí maso, které svou chutí a strukturou připomíná doby našich babiček.
Z malých kuřátek zde s láskou a péčí vyrůstají statná kuřata, která svou velikostí překvapí nejednoho zákazníka.
Kuře velikosti husy? Ano!
Běžně dostupné brojlery z obchodů váží sotva kilo a půl, zatímco zdejší kuřata dorůstají do hmotnosti 4 až 5 kilogramů. „Máme zákazníky, kteří si z jednoho kuřete uvaří polévku, upečou stehno a prsa použijí třeba na řízky. A ještě zbyde na další jídlo,“ popisuje spokojené ohlasy farmář.
Maso je křehké, šťavnaté a voní tak, jak by správné kuřecí maso mělo. Neobsahuje přebytečnou vodu, není uměle nafouknuté a jeho chuť je intenzivní. Ať už na pečení, grilování nebo do vývaru – každý pokrm z tohoto kuřete se stává kulinářským zážitkem.
Zpátky k poctivému chovu
V době, kdy se mnoho lidí snaží vrátit k tradičním potravinám a hledá kvalitu před kvantitou, jsou podobné farmy malým pokladem. Místní chovatelé dokazují, že skutečně dobré maso nemusí pocházet z anonymních velkochovů, ale může být výsledkem trpělivé péče a lásky k řemeslu.
Pokud hledáte poctivé kuřecí maso, které vás překvapí svou chutí i velikostí, stojí za to zavítat na tuto farmu kousek od Prahy. Možná pak i vy zjistíte, že opravdové kuře chutná úplně jinak, než jste byli zvyklí.
Mapu zvětšíte kliknutím na ni

-
zprávy
Brandýsek si připomněl 80 let od osvobození – oslavy nabídly bojovou ukázku, výstavu i bigbít
-
zprávy
V areálu Mrazíren byly nalezeny tlakové láhve, odstřel proběhne na bezpečném místě
-
zprávy
Kladenští strážníci přistihli muže při krádeži dřeva, z lesa si odvezl jen pokutu
-
video
Zoopark Zájezd vás zve na dny chameleónů
-
zprávy
Farma Dryák u Slaného nepřestává překvapovat, letos budou speciální okurky
-
zprávy
Hledá se majitel: Fenku nalezenou v betonové šachtě v Kralupské ulici vyprostili strážníci
-
zprávy
Doporučujeme rezervaci: Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun za kilo již dnes 7. – 9. května mapa na konci článku
-
zprávy
Úplná uzavírka ulice Vančurova: Opravy vodovodu a kanalizace přinesou dopravní omezení (IV)
-
zprávy
Lov divokých prasat, proč je nutný a na co si dát v lese pozor
-
zprávy
Základní škola Pchery zve na fairtradovou snídani v parku
-
zprávy
Zjednosměrníme Rabasovu ulici? Město jedná s občany i úřady
-
zprávy
Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion lákajína Den otevřených dveří
-
zprávy
Francouzský šanson s duší a jazzovým srdcem v KD Stochov.
-
zprávy
Lékař radí – Krátkozrakost (myopie)
-
zprávy
Taneční odpoledne pro seniory roztančí Rozdělov – restaurace U Zlatého selátka ožije hudbou a radostí
-
zprávy
Nový podcast Hovory S: Inspirativní příběhy z našeho regionu
-
zprávy
VIDEO/FOTO: Služební psi a psovodi Městské policie Kladno trénovali v areálu bývalé Poldi
-
zprávy
Oprava vozovky mezi Hostouní a Dobrovízí omezí dopravu až do konce května
-
zprávy
Royal Fitness na Kladně: Krása a relax pod jednou střechou
-
zprávy
Vězni ve Vinařicích běželi pro Žlutou stužku, již po šesté