Veřejná vyhláška: Dočasná změna dopravy ve Slaném kvůli výstavbě dálnice D7
Pátek, 11. dubna 2025 06:01
Slaný – Od 12. dubna do 31. července 2025 dojde ve Slaném a jeho okolí k zásadní dočasné změně dopravního režimu. Městský úřad ve Slaném, odbor dopravy a silničního hospodářství, vydal opatření obecné povahy, kterým stanovuje přechodnou úpravu provozu na několika silnicích a místních komunikacích.
Důvodem je pokračující výstavba dálnice D7 v úseku MÚK Knovíz – MÚK Slaný-západ, konkrétně v rámci etapy 1a.
Omezení a objízdné trasy
Po dobu stavebních prací bude doprava vedena obousměrně po objízdné trase ze směru Netovice po silnici III/00725 do Slaného, dále po místní komunikaci U Ploché dráhy a po silnici III/00724 (ul. Pražská) zpět na III/00725 směrem do Netovic. Změny se dotknou i autobusové dopravy. Linka PID 858 bude po dobu uzavírky vedena po objízdné trase po silnici III/00724. Obsluha Netovic bude zajištěna v omezeném rozsahu – prioritně školními spoji.
Přemístění a zrušení zastávek
Zastávka „Slaný, Netovice“ bude přemístěna k trafostanici a bude sloučena pro oba směry. Naopak zastávky „Jemníky, Na Mašině“, „Slaný, Netovice“ a „Slaný, Netovická“ budou dočasně zrušeny obousměrně. Cestující mohou využít nově zřízené náhradní zastávky „Jemníky, křiž. Knovíz“, „Slaný, odb. Drnov“ a „Slaný, žel. zast. předměstí“. Bezpečnost provozu Přechodné dopravní značení bude umístěno dle schváleného schématu a v souladu s technickými předpisy a zákony. Značení bude platné po celou dobu platnosti opatření – od 12. dubna do 31. července 2025. Po ukončení prací bude přechodné značení odstraněno a případné zakryté značení obnoveno. Městský úřad ve Slaném si vyhrazuje právo úpravy opatření v případě změny dopravní situace nebo veřejného zájmu. Policie ČR bude oprávněna provádět kontrolu a stanovit další bezpečnostní podmínky. — Poznámka pro řidiče a cestující: S ohledem na rozsah stavebních prací a s tím spojená dopravní omezení doporučuje městský úřad zvýšenou pozornost při jízdě v daných lokalitách a sledování aktuálního dopravního značení. Více informací včetně schématu objízdných tras je k dispozici na webu MěÚ Slaný.
-
zprávy
Co bychom měli dělat, desatero a neměli na Velký pátek dle lidové tradice
-
zprávy
Dagmar Stříbrná – Čírka a kouzlo volného nebe
-
zprávy
Již dnes prodej čerstvých kuřat z domácího chovu Žižice u Slaného 125korun za kilo, mapa na konci članku
-
zprávy
Jarní předávání na Neonatologickém oddělení kladenské nemocnice: podpora pro nejmenší bojovníky i jejich rodiče
-
zprávy
Kladenský Majáles zve na oslavu jara a mládí – vstupné dobrovolné!
-
zprávy
Po dlouhé zimě nás jarní slunce láká ven, pobízí k lehčím bundám a chuť užít si konečně teplejší dny.
-
zprávy
Vratik Wirthig – Dne 17. července 2024 jsem zavítal do malebné obce Braškov-Toskánka
-
zprávy
Boží milosti neboli ratolesti, lidové pověry a recept Masopust
-
zprávy
Kam o víkendu i po něm, nejen s dětmi v následujících dnech, jako vždy se dozvíte v Kladenských listech
-
zprávy
První certifikáty regionální značky KLADENSKO-SLÁNSKO regionální produkt
-
zprávy
Velikonoční běh 2025: Rozhýbej se pro dobrou věc Hody hody doprovody, proběhej se do pohody
-
zprávy
Kladenští strážníci zachránili uvízlého ježka z vybetonovaného výklenku
-
zprávy
Staň se strážníkem, strážnicí, ve Slaném, pomoz s bezpečností města
-
zprávy
Velikonoční víkend v Lisovicích: Muzeum otevírá dříve a nabídne unikátní výstavy
-
zprávy
Rozkvetlé palačinky, vhodné i pro vegany
-
zprávy
Prostranství před 3. ZŠ ve Slaném je novým místem sochy „Setkání“
-
zprávy
Nábor hrdinů: Staňte se dárci kostní dřeně a pomozte zachránit život
-
zprávy
Strom pro hospic zasadí na Kladně 22.dubna
-
zprávy
Velikonoční lov vajíček v Royal Fitness: Hýbejte se, plňte výzvy a vyhrajte
-
zprávy
Slaný- Dubnový koncert v barokní kapli