Vánoční strom SAMK
ČSAD KLADNO Broučci v zámku Klapod
  • Vánoční strom
  • ČSAD MHD Kladno
  • SAMK

Ladislav Zibura – Pěšky mezi buddhisty a komunisty a nebo Prázdniny v Evropě

Sobota, 12. října 2024 06:53

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se vrací na Kladno do Kina Sokol. Přijďte si poslechnout vyprávění o jeho 1 500 kilometrů dlouhé dobrodružné pěší výpravě po Nepálu a Číně. Bude legrace. 3. listopadu od 15.00 hodin a od 18.00 vás čekají Prázdniny v Evropě to vše v Kině Sokol.

Na co všechno se můžete těšit?

Excentrický poutník Ladislav Zibura se na jaře 2016 vypravil do Himálaje, zapadlých nepálských vesnic a neprobádaných údolí čínských řek. Příběh jeho 1 500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, Ladislav vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Nečekejte žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

Vstupenky můžete zakoupit ZDE

Prázdniny v Evropě

Stopování dosud nezemřelo – to jen někteří stopaři. Přijďte se zasmát na novou projekci Ladislava Zibury do Kina Sokol Kladno. Tentokrát se vydáme na 14 000 kilometrů dlouhou cestu stopem napříč Evropou.

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novou projekcí. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu. Přijďte se zasmát u jeho vyprávění o 14 000 kilometrů dlouhé cestě na sedadle spolujezdce. Ladislav vás ve společnosti svérázných řidičů provede čtrnácti zeměmi – z horkého předměstí Athén přes malebné albánské vesnice až za polární kruh. Odhalí vám přitom místa, na která jste se vždycky chtěli podívat, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky vám se svým nakažlivým optimismem dokáže, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

O AUTOROVI:

Ladislav Zibura (*1992 v Českých Budějovicích) je mladý spisovatel a cestovatel. Vydává se do světa, aby si povídal s lidmi a zjistil, jak vypadá jejich běžný život. Kromě toho pátrá po lokálních zajímavostech a neobyčejných příbězích. O svých výpravách napsal šest knižních bestsellerů. Kniha Prázdniny v Evropě získala cenu Zikmunda a Hanzelky pro cestopis roku. Mimo psaní Ladislav také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi plnými humoru a zajímavostí. Čtenáři a návštěvníci si Ziburu oblíbili právě pro jeho humor, pozorovací talent a také rošťácký šarm.

Vstupenky můžete zakoupit ZDE

Délka vystoupení je 110 minut + přestávka 15 až 20 minut. Vystoupení je vhodné pro všechny ve věku 10 až 99 let.

 Podzimní program Kina Sokol



  1. zprávy

    Akce jako z akčního filmu, policie naháněla řidiče, skončilo to jeho havárií a dopadením

  2. pozvánka

    Po několika desítkách let přijely na vlečku dolu Mayrau železniční vozy na uhlí, tak zvané ,,uhláky“

  3. zprávy

    Kam o víkendu i po něm, zvláště s dětmi, akce vhodné pro všechny bez rozdílu věku

  4. video

    21. listopadu – Světový den rybolovu, zajímavé video

  5. zprávy

    Již zítra potkáte v Žilině kocoura v botách, divadelní pohádka bývá vyprodaná, tak si udělejte rezervaci

  6. krimi

    Výpadek po korupční aféře vyřeší Kladno, do Kralup míří noví zkušební komisaři

  7. zprávy

    Příští týden se v Kladně uzavírá ulice Tylova i L. Zápotockého

  8. video

    Na Kladensku ohrozil opilý řidič autobusu 50 lidí, policie zveřejnila video

  9. krimi

    Nárůst investičních podvodů, škody přesahují miliony korun, policie opět varuje

  10. zprávy

    Tradice ožívají: Zajistěte si vánočního kapra přímo od rybářů na Kladensku

  11. krimi

    Záhada u Rynholce vyřešena: Obří požár skládky plastů nezpůsobil žhář, ale příroda

  12. sport

    Musheři z Kladna opět sbírali medaile, tentokrát na MS v Německu

  13. zprávy

    Křídla pro hospic: Vaše pravidelná podpora = Dostupná péče pro všechny

  14. zprávy

    Jak v zimě pomáhám ptákům – Eliška Marie Nedvědová

  15. video

    Solární park u Slaného vyroste, zabránit se tomu nedá

  16. zprávy

    POZOR! Zrušení úplné uzavírky silnice II/118 u Kvíce

  17. video

    20. listopadu – Den používání méně věcí

  18. zprávy

    Změna v dopravě: Adventní trhy mění jízdní řád v centru Kladna

  19. zprávy

    Kladenské silnice v cílové rovince: Kde se jezdí a kde se ještě musíte obrnit trpělivostí?

  20. zprávy

    Kaple Nanebevzetí Panny Marie ve Slaném byla dva dny místem utajeného natáčení