Masopust na Mayrau ve Vinařících má na kontě rekord., přípitkem na zahájení bylo mléko
Pondělí, 12. února 2024 09:31
Dokonale připravené Masopustní veselí pod taktovkou Davida Bergera a Krystýny Černé, přilákalo rekordních téměř 2 500 lidí, kteří prožili neopakovatelný zážitek v duchu našich národních tradic.
Jak je tradicí Masopustu, vládu nad veselím zástupcům a zástupkyním všech přítomných, nad celým dnem, předali s přáním neomezené zábavy a především tak zvaného obžerstí , se zákazem jíst jen chleba, se událo netradičně. Přípitkem bylo mléko s ohledem na budování kalciové bariéry u horníků.
Vládu dne předal starosta Vinařic Petr Suchý a po 29ti letech odstupující ředitel, nejen muzea v Kladně, ale i Hornického skanzenu Mayrau Zdeněk Kuchyňka. Pro zbytek dne zavládlo veselí napříč všemi věkovými kategoriemi. ,,Těší mne tak velký zájem veřejnosti nejen o Masopust, ale o všechny akce které pořádáme i v našem muzeu. Odcházím do důchodu dokud jsem ještě na vrcholu a myslím, že tak by to mělo být,“ uvedl Zdeněk Kuchyňka.
„Opět bylo v průvodu i koňské spřežení, průvody prúvody tentokrát vyrazily z mnoha míst. Letos jako pátý byl i průvod od divadla Lampion a všech těch pět průvodů se spojilo v jeden u nás na Mayrovce. Bula volba Královny Masopustu, spousta scének spojených s Masopustem, zas soutěž v hodu klobásou, nechyběla ani živá hudba a mnoho stánkařů s jídlem i pitím,“ uvedl David Berger.
Bezesporu můžeme mluvit o největší Masopustní události v rámci okresu Kladno. Počet účastníků, letos rekordních pěti průvodů a návštěvníků i z daleka, byl jen kousek od čísla 2 500.
Divadlo Lampion bylo novým pátým průvodem a svým úžasným pojetím i empatií si získalo a obohatilo celou akci. Jejich divadelní vystoupení pro malé i velké diváky zaujalo i Mayráčka, Poznatek redakce: Horník z limitované série Igráček více ZDE.
Nelze nezmínit složky IZS, strážnici, hasiči i policie se podilely na bezpečnosti a regulaci dopravy na trasách všech průvodů a záchranáři byly v pohotovosti.
-
povidka
Nechal jsem utratit tři kamarády. Zvíře už nechci. Je to zbabělost, nebo ochrana zdravého rozumu? Jiří May
-
zprávy
Výstraha ČHMÚ: Nebezpečí požárů a extrémní horka ohrožují zdraví i přírodu
-
pozvánka
Stehelčevské okruhy lákají na nová zastavení i historii pivovaru
-
zprávy
Strážníci odchytávali exotického ještěra, agama se zatoulala na lesní cestu poblíž sportovního gymnázia
-
zprávy
Bezpečně u vody 2025 Byli jste už letos u vody nebo se k ní chystáte?
-
zprávy
Světový den UFO připadá na dnešní den
-
zprávy
Abychom nezapomněli, dnes je Mezinárodní den proti zapomínání
-
zprávy
Za svévolné odstranění dopravní značky hrozí muži pokuta až 300 tisíc korun
-
zprávy
Lékař radí – Tupozrakost (amblyopie)
-
zprávy
Lékař radí – Dalekozrakost (hypermetropie) Refrakční vady a vetchozrakost
-
zprávy
Kouzlo Derby Kino Hutník
-
zprávy
Vážná nehoda u Nové Vsi: Čtyři zranění, silnice I/16 zcela uzavřena, na místě zasahuje vrtulník
-
zprávy
Převrácená dodávka ve Středoklukách. Jeden zraněný skončil v kladenské nemocnici
-
zprávy
Magistrát města Kladna hlásí omezení provozu
-
zprávy
Bezpečně nejen na kladenských silnicích: Cyklisté versus motoristé
-
zprávy
Céline show v pátek rozezní Zahradu Kladenského zámku
-
zprávy
Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, tři možná čtyři malé sovičky
-
zprávy
Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 1
-
zprávy
Výstraha ČHMÚ: Nebezpečí požárů a extrémní horka ohrožují zdraví i přírodu
-
zprávy
Zažijte ticho, klid a rybolov jako z pohádky: Rybník U Jelena na Slánsku vás okouzlí atmosférou venkova