• Taneční pro seniory
  • ŠKOLA HLEDÁ NOVÉ SPOLUPRACOVNÍKY

Kladno slavilo a jeho Kanonýři bojovali a vyhráli

Úterý, 12. září 2023 11:59

Kladenští Kanonýři vybojovali nelehký zápas v pozadí oslav Dnů města Kladno. O nelehké výhře rozhodlo plné nasazení všech v týmu a víra v trenéra.

Prvního gólu se v samotném závěru hodně vyrovnané úvodní třetiny dočkaly Otrokovice, když deset vteřin před sirénou se po rychlé kombinaci prosadil Vykopal. Po přestávce pak přidali hosté druhou branku, když se po závaru před Ponomarevem k míčku dostal Šťourač a propasíroval ho do sítě. Nicméně v polovině utkání snížil po rozehrávce od mantinelu Čika, za jehož přesnou střelou tahem se hostující brankář jen marně ohlížel.

Domácí se hnali za vyrovnáním a na počátku třetího dějství se i dočkali. Svačinka od půlky poslal směrem k brance rychlou nahrávku, která našla volného Nováka, jenž se nemýlil. Kanonýři byli rázem lepší, měli i další šance. V přesilovce si vypracovali tlak, kterou nakonec zužitkoval ranou do šibenice Bachmaier a Kladno vedlo. Domácí se pak snažili držet co nejvíce, tak aby kontrolovali čas a zároveň otupili soupeře v touze po vyrovnání. Ovšem v 54. minutě po rozehrávce Otrokovic z rohu se míček dostal až k volnému David Ležatkovi, který skóre dotáhl na 3:3. A tak i druhý ligový zápas Kanonýrů v této sezoně zamířil do prodloužení, které však vzhledem k opatrnosti obou mužstev rozhodnutí nepřineslo.

Proto následovaly nájezdy. Ten první sice otrokovický Vykopal proměnil, nicméně Stůj reagoval a pak už čaroval Ponomarev. Vychytal Martina Ležatku i Šťourače, a vzhledem tomu, že se Bachmaier nemýlil, bylo rozhodnuto.

„Byl to pro nás šťastný konec. Věděli jsme, co budou Otrokovice hrát, jde vidět, mají zkušenost ze superligy a podle toho to vypadalo. Rozhodovaly maličkosti, Otrokovice ukázaly sílu a klid na hokejkám, to my musíme ještě získat,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 31. Čika (Novák), 44. Novák (Svačinka), 47. Bachmaier (Svačinka), rozh. nájezd Bachmaier – 20. Vykopal (Gál), 22. Šťourač (D. Ležatka), 54. D. Ležatka (M. Ležatka). Rozhodčí: Jelínek, Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 – 0:0. Střely: 31:27. Diváků: 133.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Kuchynka, Veselý, Svačinka Tomášek, Stůj, Pfaur – Bachmaier, Chroust Tom., Chroust Tad. – Novák, Čika, Fojtík – Procházka, Fišer, Janda. Trenér: Přívara.Branky a asistence: 31. Čika (Novák), 44. Novák (Svačinka), 47. Bachmaier (Svačinka), rozh. nájezd Bachmaier – 20. Vykopal (Gál), 22. Šťourač (D. Ležatka), 54. D. Ležatka (M. Ležatka). Rozhodčí: Jelínek, Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 – 0:0. Střely: 31:27. Diváků: 133.
Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Kuchynka, Veselý, Svačinka Tomášek, Stůj, Pfaur – Bachmaier, Chroust Tom., Chroust Tad. – Novák, Čika, Fojtík – Procházka, Fišer, Janda. Trenér: Přívara.