SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
  • KLAPOD
  • Restaurace Sleťák
  • SOU a SOŠ Kladno

Rady, kam s dětmi, když prší

Sobota, 15. října 2022 06:15

Výlety ve středních Čechách stojí za to za každého počasí. Přinášíme tipy na výlety, kam se (nejen) v deštivém počasí vydat s dětmi. Budou plné zábavy, poznání, tradic i nevšedních zážitků. Na programu jsou zábavní parky, hrady a zámky s prohlídkami speciálně pro děti, svět včel nebo Krtečka i ráj aut, letadel a vojenské techniky. Ani muzea nejsou nuda, stačí si vybrat ta správná.

Rady, kam s dětmi, když prší (Foto: Májaland)

Děti se rozhodně nebudou nudit v Majalandu v Tuchoměřicích, pohádkovém světě včelky Máji, ani v Kvantariu v Benešově – největším a nejmodernějším světě sci-fi a virtuální reality. TEPfactor v Chotilsku je ideálním místem, kde posílit týmového ducha a spolu s rodinným týmem v zákoutí pirátské jeskyně prověřit svoji vytrvalost, vynalézavost, odvahu i trpělivost při plnění zapeklitých, ale zábavných úkolů.

Speciální dětské prohlídky zámku se nabízejí v Mníšku pod Brdy, Loučeni i na Radimi, kde jsou k zapůjčení připraveny také kostýmy. Poznávací návštěvu dětem umožní hrad Červený Újezd. V podkroví zámku ve Zruči nad Sázavou je potěší Svět kostiček a panenek, kde je připraveno nepřeberné množství těchto předmětů, stačí si jen začít hrát.

Ve Včelím světě v Hulicích se děti zábavnou formou dozvědí vše o významu včel pro přírodu. Krtečkův svět je možné prozkoumat v herně na zámku v Kladně, rodném městě jeho autora Zdeňka Milera. Uhlí na Kladensku podle legendy našel právě krtek, proto je součástí výstavy také simulovaná Důlní štola.

Pro milovníky strojů vybíráme ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi s moderně koncipovanou expozicí a zázemím pro děti, Muzeum Metoděje Vlacha – Letecké muzeum v Mladé Boleslavi, Svět Škodovek v Mrači u Benešova se sbírkou závodních speciálů anebo Vojenské technické muzeum Lešany.

„Muzea už dávno nejsou nuda, stačí si vybrat ta správná. Děti se zabaví například v Muzeu lega v Poděbradech nebo v Kutné Hoře, kde se jim bude líbit také v Dačického domě. Zábavnou formou se tam dozvědí, proč chráníme památky UNESCO. V muzeu v Benátkách nad Jizerou je k vidění unikátní sbírka hraček i hravá expozice, děti si na své přijdou díky interaktivnímu programu i zapůjčeným kostýmům,“ radí Karolína Kratochvílová, vedoucí marketingu Středočeské centrály cestovního ruchu.


  1. krimi

    Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

  2. foto

    Handikopavené děti zažily v Řisutech ocenění svého celoročního snažení

  3. krimi

    Přes zákaz řídili auta, hrozí jim dva roky za mřížemi

  4. zprávy

    Kladenská nemocnice má za září na kontě 54 miminek

  5. zprávy

    Po stopách zvoniček na slánsku se vydaly stovky lidí

  6. zprávy

    KlaPod nasadil laťku hodně vysoko, otevřete nový podcast

  7. pozvánka

    Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

  8. zprávy

    Jdu za svým snem, příběh studentky zdrávky v Kladně, asistenční pes jí doprovází i ve škole

  9. krimi

    Daší opilec za volantem byl dopaden, naměřili mu téměř dvě promile alkoholu

  10. foto

    Pátý food festival ve Slaném byl oslavou jídla ze všech koutů světa

  11. povidka

    Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

  12. zprávy

     Kraj opět přispěje obcím na péči o vysazené stromy, je mezi nimi i Slaný

  13. zprávy

    Rodinný Park Mirakulum přivítal pěstounské rodiny

  14. pozvánka

    Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

  15. zprávy

    Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

  16. zprávy

    Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

  17. krimi

    Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

  18. sport

    Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

  19. zprávy

    TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

  20. zprávy

    Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav