ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Ve Slaném je nové psí hřiště

Úterý, 27. září 2022 07:10

Ne každý je milovník psů, přesto jsme národ chovatelů, a i ve Slaném je spousta majitelů těchto čtyřnohých miláčků. A tak jako v jednom z mnoha měst vzniklo i ve Slaném psí hřiště.


Ve Slaném je nové psí hřiště (Foto: KL)

V pátek minulý týden proběhl poslední kontrolní den před otevřením pro veřejnost za účasti  autora tohoto hřiště a samozřejmě i s účastí starosty města Martina Hrabánka. Jak to bývá u podobných projektů, tak bylo potřeba doladit pár maličkostí před uvedením do provozu pro širokou veřejnost.

,,Musím pochválit Technické služby Slaný, opravdu se jim to moc povedlo. Prošli jsme na zkoušku všechny překážky se psí slečnou Angie a ještě jsme našli pár detailů, které upravíme, aby byly všechny překážky tak bezpečné, jak si představujeme. To je totiž pro nás ta nejdůležitější vlastnost tohoto parku. Ve Slaném realizujeme atypický návrh psího hřiště, protože jsme na něj neumístili klasické agility překážky, které jsou příkré a podle mého názoru nemají co dělat na veřejných psích hřištích. My se snažíme nabídnout trochu netradiční překážky, které se přelézají pomalu, slouží k tréninku, klidu a odložení,” řekl tvůrce psího hřiště Tomáš Nushart

Samozřejmě se najdou, respektive už se našli i odpůrci tohoto projektu, ale jak se říká, kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi. Nezbývá nic jiného než věřit, že toto psí hřiště bude oblíbeným místem pro pejskaře, zvláště ty slušné, kteří si po svých miláčcích uklízí. A hned tento víkend, konkrétně v neděli druhého října od 10 až do 12 hodin, je vítán každý i se svým psem. Osobně zde můžete načerpat mnoho užitečných rad přímo od Tomáše a to vše zdarma.

Hřiště najdete mezi ulicemi Stehlíkova a Navrátilova.


Autor: (red)