Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Porážka se ctí s obrem v poháru. Kaňkou je zranění brankáře Blahy

Čtvrtek, 28. listopadu 2019 07:40

Zázrak se nestal, překvapení rovněž ne. Střet s momentálně nejlepším tuzemským týmem skončil očekávanou porážkou Kanonýrů, a tak do semifinále Poháru Českého florbalu postupuje po vítězství 9:3 Mladá Boleslav. Podařilo se však to, co si kladenský kouč Jan Pazdera přál: favorit musel předvést svůj vysoký standard a Kanonýři se tak za svůj výkon nemusí stydět, byť výkonnostní rozdíl je samozřejmě značný. Smutnou kaňkou je však zranění brankáře Oskara Blahy.

Ilustrační foto: Kanonýři Kladno

„S ohledem na to, v jaké fázi sezony jsme, jaké změny se nám v poslední době děly, jsem spokojen. Čeho si cením, tak je odvaha, s jakou jsme hráli. Soupeř na začátku postavil tu nejsilnější sestavu včetně prvního brankáře, což udělal po dlouhé době. Přestože jsme se dostali šťastně do vedení, tak Boleslav kontrolovala balon. Věděli jsme, že jsou na něm silní, což se projevilo,“ řekl kouč Jan Pazdera.

Jak už řekl, Kanonýři začali skvěle. Výtečně bránili v bloku, spoléhali na rychlé kontry, z nichž jeden měl i gólovou tečku, když Sachr využil Novákův brejk. Kladno však vedlo pouze dvě minuty, pak vyrovnal Natov a tlak hostů pokračoval. Především lajna Tomašík, Šebek, Tokoš podpořená obráncem Suchánkem dokazovala, proč si všichni zahráli švédskou superligu. A tak po první třetině nakonec Boleslav vedla 3:1.

Bohužel její dominance pokračovala i v úvodní polovině druhé třetiny, kdy se dostala do trháku 6:1. „Škoda pár laciných branek. Pak už Boleslav začala některé hráče šetřit a my se dostávali do více útočných situací. Na závěrečnou třetinu poslal soupeř na hřiště juniory, byť ponechal i některé své top hráče, ale tady v té pasáži jsme mohli být odvážnější,“ uvedl Pazdera.

Ten se pět minut před koncem rozhodl k nečekanému tahu, když odvolal gólmana a Kanonýři hráli power play. „Kluci tomu věřili a dali jsme z toho i branku. Pro nás bylo důležité vytěžit potenciál zápasu. A to se – až na pár hluchých míst, které Boleslav díky své kvalitě potrestala – povedlo,“ řekl trenér.

Ano, byl to i výtečný „trénink“ na klíčové mače, které v lize přijdou na jaře.

Smutný okamžik nastal pro Kanonýry v polovině utkání, kdy musel kvůli poranění nohy odstoupit Oskar Blaha, jenž v brance přenechal místo Pospíšilovi. A je otázkou, zda se stihne uzdravit do sobotního ligového zápasu s Havířovem. K tomu všemu zranění ruky trápí i Ondřeje Lupoměcha, dalšího z kladenských gólmanů.

„Mám z toho velký strach. Je to největší kaňka na zápase. Oskar je pro nás velmi důležitý. Teď čtyři týdny nehrál kvůli nemoci a poté, co se dal dohromady, tak se hned ve druhém utkání zranil. Má problém s kolenem a bojím se, že to bude něco dlouhodobějšího. Je to pro nás velká komplikace do sezony. Pokud nebude v pořádku, tak musíme najít řešení,“ prohlásil Pazdera.

Příští domácí utkání hrají Kanonýři už v sobotu, kdy od 19:00 hostí v hale BIOS Slovan Havířov.

Branky a asistence: 8. Sachr (Novák), 55. Přívara (Louvar), 60. Louvar (Přívara) – 10. Natov (Gruber), 14. Tomašík (Šebek), 20. Tokoš (Tomašík), 26. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 31. Natov (Curney), 33. Bína (Gruber), 48. Zakonov (Tomašík), 57. Curney (Suchánek), 60. Korych. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora.  Vyloučení: 3:2. Bez využití. Zásahy brankářů: Blaha 15, Pospíšil 5 – Bauer 24. Třetiny: 1:3, 0:3, 2:3. Diváků: 247.

Sestava Kladna: Blaha (30. Pospíšil) – Stůj, Šefčík, Ahlin, Svačinka, Skuhrovec, Sachr – Janda, Ullmann, Pfaur – Louvar, Přívara, Andersson – Grebenščikov, Teslík, Novák.

Autor: Robert Sára