• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Fantastický vítězný obrat Kanonýrů

Sobota, 18. března 2017 22:16

První zápas play -down vyšel florbalistům Kladna na jedničku. Na palubovce Acemy Sparta Praha sice brzy prohrávali 3:0, ale nevídaným obratem v závěrečné dvacetiminutovce nakonec Kanonýři vyhráli 4:7.

(Ilustrační foto: Kanonýři Kladno)

Acema  Sparta Praha – Kanonýři Kladno    4 : 7  (3:1, 1:2, 0:4 )

Kanonýři bohužel velmi brzy inkasovali z hole Ježka.  Potom si šel za faul odpočinout Řehoř a Pruner zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Další oslabení opět zaplatili hosté inkasovaným gólem. Pobyt T. Richtra na trestné lavici potrestal Marvánek. V závěru úvodní třetiny měli výhodu přesilovky i Kanonýři. Dvacet vteřin před sirénou Přívara dává hostům naději.

Druhá třetina dala další zvýšené sebevědomí, když Soukup po přihrávce Přívary snížil jen na rozdíl jediné branky. Bohužel v polovině utkání přišla zbytečná chyba hostů, za kterou zaplatili brankou od Špalka. Kanonýři se však nevzdávali. Výhodou bylo, že brzy kontrovali, když se prosadil Vaculčiak. Dokonce v závěru mohl srovnat Holčák, ale mířil jen do boční sítě.

Kanonýři se v poslední části pustili do domácích jako lvi. Po obléhání sparťanské branky srovnal Nushart.  Deset minut před koncem sice pomohla Pechovi nejdříve levá konstrukce, o šest minut později po ráně Svatoše horní tyč Rozhodující okamžik zápasu přišel o tři čtvrtě minuty později. Soukup vybojoval míček, přihrál Louvarovi a ten prudkou ranou překonal brankáře Beneše. Další rána do vazu sparťanské defenzívy přišla z hole Řehoře, jenž se trefil hned dvakrát, podruhé do prázdné branky při power-play Pražanů.

„Po celý zápas jsme hráli dobře,“ pochvaloval si kouč Jan Zahalka. “ Bohužel na začátku jsme pykali za vyloučení a prohrávali 0:3. Následně jsme hráli početní výhody i my a podařilo se nám dát branky. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. I když jsme hráli jen na dvě lajny, dokázali jsme Spartu překvapit. Závěr byl o tom, kdo z koho. Podařilo se nám dát rozhodující pátou branku po pěkné kombinaci a domácí se sesypali. Sice vedeme, ale další zápasy nás čekají.“

Branky:   4. Ježek (Bína),  9. Pruner (Kadoch), 13. Marvánek (Pruner), 31. Špalek (Ujhelyi) – 20. Přívara (Riebauer),  28. Soukup (Přívara), 36. Vaculčiak (Nushart),  48. Nushart (Přívara), 57. Louvar (Soukup), 59. Řehoř (Přívara), 60. Řehoř (Slivka). Rozhodčí:  J. Filipčík – O. Filipčík , vyloučení 3:3, využití: 2:1, oslabení 0:0.

Sestava:  Pec h Řehoř, Holčák , Přívara, O. Richrt,  Petrlík –  Soukup, Riebauer, Louvar – Slivka, Nushart, Vaculčiak.

Stav série:  0 : 1